بازدید: 1042 | تاریخ انتشار : 16 آذر 1394
شهردار خنداب گفت:پروژه پارک ساحلی شهرستان توسط استاندار مرکزی در هفته دولت ۹۴ کلنگ زنی و مقرر شد شهرداری آنرا در ۳ فاز اجرا کند که در فاز اول این پروژه مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان تخصیص یافته و کل پروژه تا پایان سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.                                  

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری نسیم خنداب، شهر خنداب حدود 12 هزار جمعیت دارد، این شهر فاقد مکان گردشگری و تفریحی است، شهرداری خنداب در ماههای اخیر با اجرای طرح دریاچه و پارک ساحلی خواست تا از رودخانه شهر، مکان تفریحی برای شهروندان بسازد.

قبلا شدت آب عبوری از این رودخانه در برخی مواقع تا بالای پل قدیمی می رسیده که شهروندان بسیاری این امر را تایید می کنند، بر همین اساس افراد بسیاری بر این طرح ایراد وارد کردند که این طرح را نمی توان اجرا کرد چرا که اگر سیل به راه بیفتد مشکل ایجاد خواهد شد و آب عبور نخواهد کرد، این طرح نزدیک 3 ماهی است که آغاز شده است.


شعبان یادگاری شهردار خنداب در این خصوص گفت: حدود 7 هزار متر مربع از سطح داخلی دریاچه خاک برداری انجام شده است، که در حال حاضر این طرح هم تراز رودخانه قرار گرفته،  شهرداری با توجه به رای دادگاه حدود 3500 متر مربع زمین از شهروندان تملک و ملزم به دادن خسارت آن شده است.

یادگاری اظهار کرد: شهرداری جهت روانسازی و تثبیت خاک اقدام به ساخت دیوار جانبی بین پارک و دریاچه ساحلی کرده، همچنین دیوار قبلی پل قدیمی خنداب تخریب و برای تحکیم آن، دیوار جدیدی احداث شده است.

وی افزود: این پروژه توسط استاندار مرکزی در هفته دولت 94 کلنگ زنی شد که شهرداری قرار است آنرا در 3 فاز اجرا کند که در فاز اول این پروژه مبلغ 200 میلیون تومان برای آن اختصاص داده، این پروژه تا پایان سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.

شهردار خنداب گفت: با توجه به این که شهر خنداب سیستم فاضلاب کشی ندارد و فاضلاب سطح شهر به داخل رودخانه جاری می شود، شهرداری در نطر دارد برای ساماندهی قسمت مذکور با هماهنگی امور آب و دستورالعملی که در این خصوص دارند آن را سروسامان دهد،

یادگاری متذکر شد: در ازای زمین تملک شده از سوی شهروندان، 1200 متر زمین با کاربری مسکونی در شهرک جهاد بر اساس قیمت کارشناسی به آنها واگذار شده است.

شهردار خاطرنشان کرد: در این پارک مسیر پیاده رو در دو قسمت برای شهروندان طراحی شده که با بالا آمدن آب مشکلی در عبور آن نخواهیم داشت.

 

 

 

 

 

 

 

 انتهای پیام/ش

تگها: رودخانه, خنداب پارک ساحلی, آب, سیل, دیوار جانبی رودخانه, خنداب, اخبار خنداب

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
فرجی گفته : 16/09/1394 - 22:58

(1+) رای

باسلام و خسته نباشید ممنون میشیم اگر متوقف شدن مصلی خنداب هم پیگیر باشید- چند ساله هیچ کاری انجام نشده

طرحش خیلی قشنگه- انشاالله تا آخر سال اجرایی بشه
ممنون از شهردار خنداب آقای یادگاری/ زحمات زیادی می کشند
خندابی گفته : 2/10/1394 - 00:25

(0+) رای

عدم نظارت بر عملکرد شهرداری خنداب باعث گردیده که اولویتها در خنداب فراموش شود. دریاچه اولویتی ندارد ،آن هم در بستر رودخانه