بازدید: 667 | تاریخ انتشار : 1 دی 1394
تعریض ۱۱ کیلومتر از جاده اصلی خنداب مسئله ای است که پس از اتمام دولت دهم بارها توسط مسئولین مورد توجه قرار گرفته اما تاکنون تنها ۳ کیلومتر آن زیر سازی شده و هنوز به سرانجام نرسیده است.

 به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب، در دولت دهم درصد قابل توجهی از مسیر جاده اصلی شهرستان خنداب تعریض و آسفالت شد و از این مسیر حدود 11 کیلومتر باقی ماند، مسئولین شهرستان از ابتدای سال 93 در تلاش بوده اند تا این 11 کیلومتر را تعریض و آسفالت کنند، این در حالی است که چندین بار مسئله آغاز تعریض این جاده در رسانه های استان و خبرگزاری ها عنوان شد و از این 11 کیلومتر، فقط 3 کیلومتر زیرسازی انجام شده است.


 سید محسن میرزایی بخشدار بخش قره چای شهرستان خنداب در گفتگو با خبرنگار ما گفت: مکاتباتی در این خصوص در روزهای اخیر با فرمانداری داشتیم، پیمانکار طرح مشخص شده که با مساعد شدن هوا کار آغاز خواهد شد.

میرزایی اظهار کرد: با مساعد شدن آب و هوا امیدوارم که کار آغاز شود.

وی در بحث فعالیت در جاده فرعی خنداب به اراک گفت: کار در این گردنه ادامه دارد و پیمانکار با 25 درصد اضافه تر از قرارداد در حال فعالیت است، قرارداد و اعتبار جدیدی در این خصوص نداشته ایم.

این در حالی است که در آبان ماه سال جاری یکی از نمایندگان اراک، خنداب و کمیجان در مجلس از اختصاص بودجه یک میلیاردی برای این گردنه خبر داده بود و قرار بود که در آخر آبان به این گردنه اختصاص یابد، به گفته بخشدار قره چای هیچ اعتباری جدیدی برای این گردنه لحاظ نشده است.

جاده خنداب به اراک به علت وجود مجتمع آب سنگین تردد بالایی پیدا کرده که همین امر باعث شلوغی جاده شده است، باریک بودن جاده در برخی نقاط باعث بروز حوادث و تصادفات مرگباری می شود که در روزهای اخیر بخشدار بخش قره چای شهرستان طعم تلخ سانحه واژگونی خودرو را تجریه کرد که خوشبختانه صدمه جدی بر وی وارد نشد.

این جاده، از دید کاربران اجتماعی که بارها آنرا در شبکه های اجتماعی مطرح کرده اند به "جاده مرگ" معروف شده است.

جاده فرعی خنداب به اراک از مسیر روستای خانقاء از جاده اصلی خنداب جدا می شود و به روستای نعمتیه (خارپهلو سابق) می رسد و بعد از عبور گردنه به روستای مهرآباد و مرزیجران اراک ختم می شود که با راه اندازی این جاده به گفته مسئولین 30 کیلومتر از مسیر اصلی خنداب به اراک کاهش می یابد.

انتهای پیام/ش

تگها: جاده خنداب, خبر روز, اخبار خنداب, جاده مرگ, جاورسیان, 11 کیلومتر

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *