بازدید: 1163 | تاریخ انتشار : 7 دی 1394
رئیس اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران خنداب از اجرای 3 پروژه عمرانی در گلزارهای شهدای این شهر همزمان با دهه مبارک فجر خبر داد.

 به گزارش خبرنگار پایگاه خبری نسیم خنداب، شهرام ثامنی رئیس اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران خنداب گفت: شهدا فرزندان پاک این مرز و بوم هستند که برای حراست از جان و مال و ناموس این کشور از هر چه داشتند گذشتند و در اوج غربت به دیدار حق شتافتند.


ثامنی اظهار کرد: همانطور که امام راحل فرمودند امروز مزار شهدا قبله‌گاه اهل یقین است؛ آبادانی گلزار مطهر شهدا اقدامی ضروری است که باید به صورت جدی در دستور کار مسئولان امر قرار گیرد.


وی با اشاره به تأخیر 3.5 ساله در ساماندهی مزار شهدای گمنام این شهر به دلیل مشخص نبودن متولی آن تصریح کرد: بنیاد شهید آمادگی دارد تا قبل از فرا رسیدن دهه مبارک فجر ساماندهی مزار دو تن از شهدای گمنام را به بهترین نحو ممکن به انجام برساند.


رئیس اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران خنداب ادامه داد: از آنجایی که درصد ابلاغی سرانه محدود است از تمامی علاقمندان و شیفتگان به خصوص آنهایی که آمادگی خود را از هر لحاظ برای کمک به این طرح ابراز داشته‌اند، انتظار داریم در این امر مهم به یاری بنیاد شهید بشتابند.


وی با اشاره به دفن دو نفر از شهدای گمنام در شهر خنداب خاطرنشان کرد: این دو شهید گلگون‌کفن در سنین 17 و 19 سالگی در عملیات «والفجر 8» و در منطقه عملیاتی «فاو» به شهادت رسیده‌اند و در 27 خردادماه سال 91 در تپه‌ای در ابتدای شهر خنداب تشیع و به خاک سپرده شدند که سنگ مزار و اسکلت مقبره شهدا نصب شده و ادامه این عملیات تاکنون مختومه مانده است که امیدواریم در دهه فجر شاهد ساماندهی این مزار باشیم.


این دو شهید گلگون‌کفن در سنین 17 و 19 سالگی در عملیات «والفجر 8» و در منطقه عملیاتی «فاو» به شهادت رسیده‌اند و در تاریخ 23 خرداد 91 در تپه ای در ابتدای شهر خنداب تشیع و به خاک سپرده شدند و سپس سنگ مزار و اسکلت مقبره شهدا نصب شده است.

منبع: فاس
انتهای پیام/ش

تگها: شهدای گمنام, خنداب, اخبار روز, شهید و شهادت

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *