بازدید: 638 | تاریخ انتشار : 17 دی 1394
غواص شهید اسداله حصاری: امید است که تمامی مردمان دنیا بیدار شوند و راه حق و حقیقت را دریابند و از ادامه دهندگان راه شهدا باشند.
به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب، در اجرای تدوین وصییت‌نامه های شهدای معظم شهرستان خنداب و آشنایی نسل جوان و نوجوان با دیدگاه‌های شگرف شهدا، آثار و وصایای شهدای محله حصار خنداب در حال اجرا است.

 

شهرام ثامنی رییس بنیاد شهید وامور ایثارگران شهرستان خنداب ضمن اعلام این خبر گفت: به بهانه سالگرد شهادت شهید اسداله حصاری زندگینامه و وصییت نامه شهید نیز تدوین یافته است که بخش‌هایی از این مدون به شرح ذیر است:

شهید اسداله حصاری شراهی در سال 1346 هجری شمسی در خانواده‌ای مذهبی و زحمتکش در روستای حصار خنداب متولد و در سن 6 سالگی وارد مدرسه شد و کلاس چهارم یا پنجم ابتدایی بود که انقلاب اسلامی به اوج رسید و او هم به سهم خود سعی در همراهی انقلاب داشت، بطوری که در اثر تحریک سایر دانش آموزان و دادن شعارهای ضد طاغوت و نگهداری تمثال مبارک امام (ره) در منزل از مدرسه اخراج شدوتا پیروزی انقلاب اسلامی به فعالیت پردا خت.

شهید اسداله حصاری پس از پیروزی انقلاب اسلامی به مدرسه بازگشت و با پخش سرودهای انقلابی از طریق نوار کاست در مدرسه روحیة بچه‌ها را بالا می‌برد، پس از تشکیل بسیج به فرمان امام (ره) جزء اولین اعضای فعال پایگاه شد و شب و روز در خدمت بسیج جهت برقراری امنیت و آرامش تلاش می‌کرد.

وی از همان اوان کودکی تا زمان شهادت فردی متواضع و فروتن و مهربان مخصوصاً در مقابل پدر و مادر بود و نسبت به اعضای خانواده بسیار مهربان و نرمخو بودند و روحیه و اخلاق ورزشی داشتند و بخاطر ورزش همیشه شاداب و سرحال بودند، یکی دیگر از خصوصیات شهید شجاعت و دلیری‌اش بود که در زمینه‌های مختلف مشاهده می‌شد.

وی ضمن تحصیل از ورزش و آمادگی جسمانی نیز غافل نبود تا اینکه در تابستان سال 65 به جبهه اعزام شد و درگردان امام حسین (ع) بعنوان غواص آموزش‌های لازم را طی 3 ماه گذراند،در تمام نامه‌ها آثار نزدیکی به خداوند و شهادت هویدا بود چرا که در همه ‌آنها از خانواده می‌خواست تا بدهکاری‌هایش را بپردازند و از همه برایش حلالیت بطلبند و در وصیت نامه‌اش هم که در مورخه 65/9/25 نوشته همین آثار مشهود است.

شهید اسداله حصاری بعنوان غواص خطشکن در عملیات کربلای 4 شرکت می‌کند و می‌گوید مدتهاست آرزوی چنین سعادتی را داشته‌ام، وی در عملیات کربلای چهار مفقودالاثر شد و پس از ده سال انتظار پیکر پاک و مطهر شهید به وطن بازگشت و در محله حصار خنداب در کنار دیگر همرزمانش آرام گرفت. خداوند این شهید بزرگوار و سایر شهدا‍ عزیزمان را با شهدای کربلا محشور بگرداند.


فرازی از وصییت نامه شهید والامقام اسداله حصاری شراهی:
 " درود بر پدر و مادری که زحمت کشیده‌اند و فرزندان خود را جهت یاری اسلام و قرآن به جنگ و جهاد تشویق کرده‌اند و درود بر امتی که حسین زمان را تنها نگذاشته و به جهانیان نشان دادند که اگر در زمان امام حسین (ع) هم بودند به یاری او می‌شتافتند و حسین (ع) و دین او را که همانا بهترین دینها است یاری می‌کردند و او را تنها نمی‌گذاشتند، امت حزب الله و قهرمان بدانید که خداوند ما را در این زمان آزمایش می‌کند و این امتحان را کسانی به طور عالی پس می‌دهند که از بهترین چیزهای خود یعنی جان، مال، پدر و مادر و فرزندان و دیگر دوست داشتنی‌های دنیوی بگذرند و جان خود را نثار اسلام، قرآن و ناموس و آب و خاک میهن اسلامی کنند.

 امید است که تمامی مردمان دنیا بیدار شوند و راه حق و حقیقت را دریابند و از ادامه دهندگان راه شهدا باشند ".

محله حصار خنداب دارای 8 شهید است.

تگها: شهید, شهدای حصار, خنداب, خبر روز, اخبار, شهادت, مردم دنیا, بیداری اسلامی, حق و حقیقت

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *