بازدید: 1315 | تاریخ انتشار : 20 دی 1394
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان مرکزی گفت: با همکاری مردم و مسوولین شهرستان خنداب و در راستای مصوبات جلسه هم اندیشی با فرمانداران شهرستانهای حوضه آبریز رودخانه قره چای ۱۲ عدد کانال انحرافی آب در بخش شراء این شهرستان بسته شد.
به گزارش نسیم خنداب، " نورالدین بازگیر " مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان مرکزی در گفتگو با خبرنگار دیارآفتاب، گفت: با تلاش شبانه روزی امور منابع آب خنداب و همکاری فرماندار، بخشداران، دهیاران و اهالی این شهرستان با بستن ۱۲ عدد کانال انحرافی آب در بخش شراء بار دیگر جریان آب در رودخانه قره چای برقرار شد.
 بازگیر اظهار کرد: این امر علاوه بر احیاء این رودخانه و بهبود وضعیت منابع آب زیرزمینی اثرات زیست محیطی بسزایی نیز در منطقه خواهد داشت.


وی خاطر نشان کرد: عدم نظارت و مدیریت صحیح و بهره برداری بی رویه توسط انسان ها عامل اصلی نابودی رودخانه قره چای است که این اتفاق نشان داد با اطلاع رسانی عمومی و آگاه‌سازی، مشارکت مردم افزایش می‌یابد و آنان در حفاظت و نگهداری منابع آب همراه و همسو خواهند شد.
رودخانه قره چای (شراء) از حوزه های آبریز عمارت،اسکان،عباس آباد،کله و نهرمیان در ارتفاعات سربند واقع در جنوب غربی استان مرکزی سرچشمه می گیرد و پس از مشروب کردن سربند وارد دهستان شراء شده و با مسیر چندین کیلومتری به کویر نمک می ریزد.


 انتهای پیام/ش

تگها: قره‌چای, خنداب, اخبار خنداب, خبر, رودخانه, تامین, آب, مردم, آب کشاورزی

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *