بازدید: 372 | تاریخ انتشار : 27 دی 1394
مسئول واحد خودکفایی و اشتغال کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان خنداب گفت: از ابتدای سال تاکنون 45 طرح اشتغال مانند خیاطی، دامداری، کشاورزی و ... در این شهرستان به اجرا درآمده که برای 60 نفر از مددجویان اشتغال ایجاده کرده است.
به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب, ابراهیم نقدی مسئول واحد خودکفایی و اشتغال کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان خنداب در گفتگو با خبرنگار ما گفت: در راستای ایجاد اشتغال برای خانم‌های خانه‌دار و دختران خانواده‌های مددجو از طریق رایزنی با کافرمایان و پرداخت تسهیلات ارزان قیمت برای ایجاد کارگاه‌های تولیدی در زمینه خیاطی، قالی بافی و کیف دوزی توانستیم اقدامات خوبی در تحقق اقتصاد مقاومتی در این شهرستان انجام دهیم.

نقدی اظهار کرد: با بیان این که عرضه محصولات تولیدی مددجویان در خود شهرستان انجام خواهد شد گفت: بر همین اساس مجتمع خدمات تولیدی احداث شده در جاورسیان، 22 بهمن سال جاری افتتاح خواهد شد، این مجتمع بستر خوبی برای عرضه محصولات تولیدی و صنایع دستی سرپرستان خانوار مددجویان است، این مجتمع به لحاظ زیبایی و شیکی در سطح استان رتبه اول را داراست.

 

وی با بیان در این شهرستان کیف‌های چمدانی نیز تولید می شود گفت: موفق شدیم وارد کننده‌ای که با بازار چین در خصوص واردات کیف‌های چمدانی ارتباط داشت را جذب و همین کیف‌ها را در روستای خانقاء تولید کنیم، که در این کار تولیدی 10 نفر اشتغال یافته‌اند، ما در روستای خانقاء مددجوی بیکار نداریم.

مسئول واحد خودکفایی و اشتغال کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان خنداب گفت: کمیته امداد این پتانسیل را دارد که در یکی از روستاها با تامین زمینی به مساحت 100 متر کارگاه خیاطی راه‌اندازی کند و برای 20 نفر اشتغال زایی داشته باشد، این کارگاه خیاطی و تولیدی مانتو برای تهران است.

وی متذکر شد: از ابتدای سال تاکنون 45 طرح اشتغال مانند خیاطی، دامداری، کشاورزی و ... در این شهرستان به اجرا درآمده که برای 60 نفر از مددجویان اشتغال ایجاده کرده است.

نقدی گفت: تاکنون 2 هزار نفر در طرح اشتغال در این شهرستان شرکت کرده‌اند که از این تعداد بر 700 نفر نظارت و بازرسی انجام می‌شود، از این تعداد 150 نفر در فرش بافی، 40 نفر خیاطی و مابقی در بحث دامداری و کشاورزی فعال هستند.

مسئول واحد خودکفایی و اشتغال کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان خنداب خاطرنشان کرد: یک متر قالی 3.5 میلیون تومان به فروش می رود که طول مدت بافت آن برای هر زن به طور معمولی 6 ماه است.

انتهای پیام/ش

تگها: مددجویان, خنداب, کمیته امداد, خبر اخبار خنداب, کمیته امداد خنداب, خبر ویژه

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *