بازدید: 437 | تاریخ انتشار : 5 بهمن 1394
درست است، شما اگر بی حجاب و آرایش کرده در جامعه حاضر شوید از توجه خواصی برخوردار می شوید ولی این توجه و ارزش مملو از هزاران نیرنگ و فریب می باشد که شما را در برخی موارد به هرزگی می کشاند.
به گزارش نسیم‌خنداب؛ وبلاگ حرمه نوشت:

 هاج و واج به اطرافم می نگریستم تا علت گریه کودکی را که در محوطه بیمارستان به گوش می رسید را جویا شوم. همین طور که به  اطراف نگاه می کردم، چشمانم به سمت دختری در همان حوالی خیره شد که با مانتویی کوتاه وصورتی آرایش کرده وارد بیمارستان می شد.


برایم شگفت انگیز بود زیرا همه ی نگاه ها به سمت او منعکس شده بودند و من نیزگریه های کودک را فراموش کرده و به او خیره شده بودم. باصدای دختربچه ای به خود آمدم که خطاب به مادرش می گفت:"مامان اون خانومه چقدر قشنگه، منم می خوام مثل اون خوشگل بشم"...

کمی با خود تامل کردم که چه عواملی باعث بی حجابی برخی زنان و دختران ما در جامعه شده است؟! چه کسی مقصر است؟! چه کسی باید جوابگو باشد؟!

برخی از زنان و دختران فکر می کنند اگر باحجاب باشند و چادر بپوشند از دید دیگران لقب عقب ماندگی و اُمل می‌گیرند و برخی دیگر فکر می کنند اگر با آرایش وبدون چادر در اجتماع حاضر شوند از جلب توجه خاصی برخوردار خواهند شد.

درست است، شما اگر بی حجاب و آرایش کرده در جامعه حاضر شوید از توجه خواصی برخوردار می شوید ولی این توجه و ارزش مملو از هزاران نیرنگ و فریب می باشد که شما را در برخی موارد به هرزگی می کشاند، هرزگی که نم نم وارد می شود و زمانی که شما متوجه آن می شوید دیگر کاری از دستتان بر نمی آید و در دام صیادان گیر کرده اید.

در این بین برخی دختران هستند که با وجود انجام تمام واجبات و محرمات یک مسلمان ولی در خانواده هایی بزرگ شده اند که در آن ها حجاب برتر مانتو می باشد و چادر برای آنها معنا و مفهومی ندارد و به نوعی آنها چادر را در جامعه می بینند و آن را لمس می کنند.

با این وجود می توان به نقش موثر و مهم خانواده ها در پوشش مناسب فرزندان در جامعه بخش قابل توجهی را اختصاص داد و نباید از ارگان‌هایی همچون مدارس و دانشگاه ها که فرزندان رابطه مستقیم با آن محیط دارند و به عنوان خانه دوم آنها از آن یاد می شود غافل شد.

خانواده ها و مدارس باید دلایل و علت های داشتن حجاب به غیر از دلایلی دینی را برای نسل های امروز عنوان کنند و از سویی دیگر هم دلایل بی حجابی و خطراتی که آنها را در این مسیر تهدید می کنند را گوشزد کنند.

به استناد نظرات کارشناسان کشور های خارجی همچون انگلیس وامریکا به وسیله یکی ازفولادی ترین ابزارهای خود یعنی ماهواره برای توسعه وپیشرفت بی حجابی در جامعه بسیار تلاش می کنند و در پی آن هستند تا جوانان ما را به بی حجابی هر چه بیشتر سوق دهند و در این مسیر از هیچ کاری دریغ نمی کنند.

دشمن از طریق ابزارهای مختلف خود ابتدا زنان ما را از چادر به مانتو بلند سپس مانتو کوتاه و تنگ و در پسران با لباس های بدن نما و پاره، وارد فرهنگ کشورمان شد و امروز هم از طریق همین ابزار که مهمترین آن ماهواره می باشد روز به روز یک مد و مدل جدید را وارد فرهنگ غنی ایرانی می کند تا آن فرهنگ اصیل کشور را از بین ببرد.

از طرفی باید اشاره کرد که داشتن پوشش مناسب فقط و فقط برای زنان و دختران نیست بلکه مردان و پسران هم در چند سال گذشته با پوشش های نامناسبی که از فرهنگ های وارداتی می باشد در جامعه حضور پیدا می کنند.

این نوع پوشش هایی که مردان ایرانی در برخی محافل با آن واردمی شوند در شان یک مرد ایرانی نیست و این همان هدف دشمن می باشد که در پی آن است.

امروز باید برای فرهنگ حجاب در جامعه تامل کرد و برنامه ریزی دقیقی انجام دهیم به گونه ای که خود مردم حجاب را وارد خانه های خود کنند تا در آینده با مشکلات جدی مواجه نشویم و کاسه چه کنم چه کنم در دست نگیریم.

انتهای پیام/ش

تگها: حجاب, چادر, فرهنگ, صادرات, اخبار فرهنگی, خبر روز

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *