بازدید: 411 | تاریخ انتشار : 6 بهمن 1394
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی  و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: بازدید اعضای کمیسیون از راکتور اراک به بعد از بررسی لوایح بودجه و برنامه ششم توسعه موکول شد.


به گزارش نسیم‌خنداب، حسین سبحانی نیا در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه قرار داد باز طراحی اراک با طرف چینی امضا شد، گفت: از آنجایی که کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مسئولیت نظارت بر حسن اجرای برجام را بر عهده دارد، به طبع باید مفاد این قرار داد را نیز بررسی کند.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس نهم شورای اسلامی ادامه داد: بنابراین بررسی این قرار داد در هفته های آینده در دستور کار کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی قرار خواهد گرفت و برای این منظور از تیم مذاکره کننده و مسئولان سازمان انرژی اتمی کشور دعوت خواهد شد.

وی در ادامه به بازدید از سایت های هسته ای اشاره کرد و توضیح داد: تا کنون اعضای کمسیون امنیت ملی و سیاست خارجی از سایت های هسته ای فردو و نطنز بازدید کرده اند. بازدید و سرکشی از تاسیسات هسته ای خنداب اراک از دیگر برنامه های کمیسیون است.

سبحانی نیا عنوان کرد: از آنجایی که در حال حاضر بررسی لوایح بودجه سال 95 و برنامه ششم توسعه در دستور کار کمیسیون های مجلس است، امکان بازدید از راکتور اراک وجود ندارد بر این اساس تصمیم گرفتیم سرکشی از این سایت هسته ای را به بعد از بررسی این دو لایحه موکول کنیم.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: بعد از تکمیل بازدید ها از سایت های هسته ای کمیسیون گزارشی از نظارت خود بر حسن اجرای برجام تهیه می کند و طبق قانون مصوب در صحن علنی مجلس قرائت خواهد شد./

پایان پیام

تگها: بودجه, کمیسیون, آب سنگین اراک, خنداب, اخبار خنداب, خبر روز

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *