بازدید: 482 | تاریخ انتشار : 21 بهمن 1394
وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: نگرانی دشمن از ساخت بمب اتم نیست، آنها از سرعت رشد علمی در ایران می ترسند، به همین خاطر قصد دارند غروری که انقلاب به جوانان ایرانی ما می دهد را بشکنند.

 به گزارش خبرنگار پایگاه خبری نسیم خنداب، دکتر محمدحسین صفارهرندی عضو تشخیص مصلحت نظام در مراسم گرامیداشت سالروز عملیات والفجر 8 در خنداب به دستاوردهای انقلاب در این 37 سال اشاره کرد و گفت: در سال 57، انقلاب اسلامی ایران نهالی کوچک و در معرض آسیب بود که امروز به یک درخت با شاخ و برگ‌های بزرگ تبدیل شده که شاخه های آن از مرزهای کشورمان فراتر رفته و خیرات و برکات آن نیز صادر می شود.

صفارهرندی به عملیات والفجر 8 اشاره و اظهار کرد: بسیاری از آکادمی های نظامی خواستار بیان تجربیات نیروها در عملیات والفجر 8 و عبور از آبراهه با عرض زیاد را خواستارند تا بشوند، نیروهای حفاظت اطلاعات در این عملیات کار خود را بدرستی انجام دادند و دشمن را غافل گیر کردند.

وی به جریان نفوذ اشاره کرد و افزود: در عملیات کربلای 4 که بعد از عملیات والفجر انجام شد از دشمن ضربه خوردیم و ضربه اصلی آن ناشی از دسترسی عناصر نفوذی به اسناد اصلی عملیات و انتقال آن به دشمن بود.

مشاور عالی فرمانده کل سپاه پاسداران جریان نفوذ را یک جریان مستمر عنوان کرد و گفت:نفوذ اشکال متفاوتی دارد، نفوذ یک روز در ارکان نظامی و روز دیگر در ارکان سیاسی و امنیتی و قرار گرفتن عناصر نفوذی در کنار شخصیت های برجسته کشوری است، نفوذ ممکن است در میان صاحبان کلام معنوی و نافذ اتفاق بیفتد و کسی که مربی جامعه است به عنصر زحمت آفرین برای جامعه تبدیل شود.

صفارهرندی متذکر شد: راه نفوذ را به داخل نظامی که در معرض دشمنی ها قرار دارند ببندیم، اوایل انقلاب نفوذ منافقان در داخل سیستم نظام مکررا اتفاق می‌افتاد.

وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی به نفوذ منافقین در سیستم نظام در ابتدای انقلاب اشاره کرد و گفت: در ابتدای انقلاب فرد منافقی توانسته بود نظر مقامات عالی نظام را جلب و اعتماد آنها را برانگیزد و فرد امین شهید رجایی در دبیرخانه شواری امنیت ملی شود، چنین فردی ماموریت شیطانی که در نطر داشت انجام داد، این فرد قرار بود بمب خود را در جماران در بیت امام منفجر کند که با هوشیاری پاسداران از این کار جلوگیری شد، و در نهایت در نخست وزیری کار شیطانی خود را اجرا کرد.

وی به نظارت شورای نگهبان در انتخابات اشاره کرد و گفت: شواری نگهبان وظیفه نظارت بر افراد را دارد تا عناصر وابسته به رژیم گذشته و ضد انقلاب به درون سیستم راه پیدا نکنند، شورای نگهبان در ادوار گذشته این تجربیات را بدست آورده‌اند، شورای نگهبان مراقب است تا اشرار و عناصر نابه کار وارد مجلس نشوند.

مشاور عالی فرمانده کل سپاه در خنداب گفت: نفوذ تعطیل بردار نیست، اگر عناصر نفوذی نتوانند راه به جایی ببرند از عناصر دیگر استفاده خواهند کرد، دشمن به عناصر نفوذی دستور می دهد که در کنار سران کشور و بزرگان معنوی و غیره قرار بگیرید، هدف عناصر نفوذی انفجار افکار اشخاص و وسوسه آنها است.

صفارهرندی سرعت علم در ایران را 13 برابر میانگین رشد علمی در دنیا عنوان کرد و گفت: درست است که کشورهای غربی به لحاظ علمی خیلی با ما فاصله دارند ولی سرعت علمی ما آنقدر هست که خود آنها گفته‌اند ایران با این سرعت علمی در 5 سال آینده جزء 5 کشور علمی جهان خواهد شد، روزنامه نگار مصری بعد از پرتاب ماهواره امید با نوشتن مقاله ای در این مورد می گوید، هر دو کشور مصر و ایران، در اوایل انقلاب اندازه هم بودند، چه شد ایرانی ها بعد از 30 سال ماهواره به فضا پرتاب می کنند و ما همچنان درجا می زنند، روزنامه نگار مصری در مقاله خود جواب می دهد، که ایران وقتی انقلاب کرد از لیست دوستان آمریکا خارج شد و همه ما فکر می کردیم که کار ایران تمام است، علی‌رغم اینکه هر روز دشمنی آمریکا با آنها تشدید شد ولی آنها قوی تر شدند، تحریم و جنگ و تهدید نتوانست آنها را تضعیف کند، علت آن این بود که خدا در انقلاب آنها وجود داشت.

عضو تشخیص مصلحت نظام به نگرانی دشمن از پیشرفت علمی جوانان ایرانی تاکید کرد و گفت: نگرانی دشمن از بمب اتم نیست، آنها از سرعت رشد علمی در ایران می ترسند، به همین خاطر قصد دارند غروری که انقلاب به جوانان ایرانی ما می دهد را بشکنند.

صفارهرندی به قرار گرفتن عناصر نفوذی در کنار برخی از مسئولان نظام اشاره و تصریح کرد: امروز اگر از زبان برخی از مسئولان نظام حرف‌های ضد و نقیضی شنیده می‌شود، حاصل تقرب جستن به عناصر نفوذی است، افرادی هستند که هنوز به القائات مشغولند.

وزیر اسبق فرهنگ و ارشار اسلامی خاظرنشان کرد: اگر همیشه شرکت در انتخابات برای ما مهم بوده امروز حضور مردم از اهمیت بیشتری برخوردار است، به لحاظ این که خط فکری دشمن نفوذ است تا عناصر نفوذی را داخل مجلس ببرد، دشمن هدف جنگ ندارد، چرا که جنگ خسارت بالایی برایش به ارمغان خواهد داشت، بنابراین هدف اصلی آنها نفوذ در خطوط فکری نمایندگان مجلس ما است.

انتهای پیام/ش

تگها: انقلاب اسلامی, صفار هرندی, مشاور فرمانده سپاه, خنداب, گرامیداشت عملیات, والفجر8

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *