بازدید: 702 | تاریخ انتشار : 29 بهمن 1394
معاون پرورشی آموزش و پرورش شهرستان خنداب گفت: برنامه‌های قرآنی و فرهنگی صدها برابر از بروز ناهنجاری‌های اجتماعی جلوگیری خواهیم کرد.

  به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب، کوهی معاون پرورشی آموزش و پرورش شهرستان خنداب در سی‌ و چهارمین دوره مسابقات قرآن، نماز و عترت دانش‌آموزان آموزشگاه شبانه روزی حضرت ابولفضل (ع) که در خنداب برگزار شد گفت: این دوره از مسابقات با شرکت بیش از 100 دانش‌آموز دختر و پسر در قالب دو روز  باحضور 20 داور در رشته حفظ، تفسیر، قرائت قرآن کریم، نهج‌البلاغه، صحیفه سجادیه، مداحی، اذان، احکام و انشای نماز برگزار شد.


کوهی با بیان این مطلب که این مسابقات به  مدت 2 روز در خنداب برگزار شد اظهار کرد: مهمترین هدف از برگزاری این مسابقات اجرای برنامه‌های تربیتی و سوق دادن قشر دانش‌آموز به سوی علوم قرآنی و سیره ائمه اطهار(ع) است.

وی افزود: آموزش و پرورش با برنامه‌ریزی و هدف‌گذاری، اهداف تربیتی خود را در قالب چنین مسابقاتی به مرحله ظهور می‌رساند.

معاون پرورشی آموزش و پرورش شهرستان خنداب گفت: از نظر ابعاد تربیتی و اخلاقی، برگزاری مسابقات تأثیر شگرف و مستقیمی بر رفتار و اعمال دانش‌آموزان شرکت‌کننده می‌گذارد و اخلاق و رفتار و منش قرآنی و مورد تأکید پروردگار متعال در گفتار و کردار این دانش‌آموزان در محیط مدرسه و خانه و جامعه کاملا ملموس است.

کوهی  برگزاری چنین برنامه‌‎ها و فعالیت‌های قرآنی که ارتقای سطح ایمان و اعتقادات دانش‌آموزان را موجب می‌شود، سدی محکم در برابر هجمه‌های فرهنگی دشمنان دانست و خاطرنشان کرد: به‌ طور یقیین می‌توان گفت دانش‌آموزی که در رشته‌های مختلف قرآنی و یا نهج‌البلاغه، و... شرکت می‌کند، از عزت نفس و فضائل اخلاقی بیشتری بهر‌ه‌مند می‌شود که او را در برابر بسیاری از معضلات فرهنگی و اجتماعی بیمه می‌کند؛ بنابراین به هر میزان برای برگزاری چنین برنامه‌های قرآنی و فرهنگی سرمایه‌گذاری کنیم، صدها برابر از بروز ناهنجاری‌های اجتماعی جلوگیری خواهیم کرد.

انتهای پیام/ش

تگها: قرآن, خنداب, اخبار روز, خبر, خبرسازی, معارف, احکام

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *