بازدید: 567 | تاریخ انتشار : 16 فروردین 1395
رئیس جهاد کشاورزی شهرستان خنداب گفت: محصولات سردرختی در خنداب از 50 تا 90 درصد دچار سرمازدگی شدند که خوشبختانه باغات انگور به علت عدم سبزشدن مو از سرمازدگی در امان ماندند.
به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب، فرهادی رئیس جهاد کشاورزی شهرستان خنداب در گفتگو با خبرنگار ما در خصوص خسارت وارده کاهش دما و بارش برف در چند روز اخیر در خنداب گفت: یازدهم تا سیزدهم فروردین ماه به مدت سه روز کاهش شدید دما را به منفی 4 درجه سانتی‌گراد در شهرستان داشتیم که همین امر موجب سرمازدگی محصولات سردرختی در خنداب شد.

 

فرهادی اظهار کرد: محصولات سردرختی در خنداب از 50 تا 90 درصد دچار سرمازدگی شدند که خوشبختانه باغات انگور به علت عدم سبزشدن مو از سرمازدگی در امان ماندند.

وی با بیان این که بیشترین خسارت بر درخت‌های زرد آلو، گردو، بادام، گیلاس، آلبالو، هلو و شلیل وارد شده است افزود: در مجموع میوه های درختی در خنداب بر اثر سرما آسیب دیدند.

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان خنداب گفت: از 12 هزار هکتار سطح زیر کشت باغات شهرستان، حدود 6 هزار هکتار میوه‌های درختی است که حدود 50 تا 90 درصد خسارت دچار سرمازدگی شدند.

فرهادی با اشاره به این که حدود 60 درصد میوه‌های سردرختی در بخش قره‌چای خنداب قرار دارد خاطرنشان کرد: در بخش زراعت خسارت سرمازدگی مشاهده نشده است، کارشناسان در حال بررسی هستند تا خسارت های وارد شده را به صورت ریالی اعلام کنند.

انتهای پیام/ش

تگها: سرما, خسارت, باغات, میوه

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *