بازدید: 704 | تاریخ انتشار : 22 فروردین 1395
سرپرست اداره تبلیغات شهرستان خنداب گفت: در ۲۴نقطه از مساجد شهرستان مراسم اعتکاف برگزار خواهد شد که از این تعداد 7 مسجد شهری و مابقی در مناطق روستاهای شهرستان هستند.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری نسیم خنداب، محمد درویشی سرپرست اداره تبلیغات شهرستان خنداب در گفتگو با خبرنگار ما درباره برگزاری مراسم اعتکاف در شهرستان گفت: جلسه هماهنگی با مسئولان ستاد برگزاری اعتکاف برگزار شد و در روز آتی جلسه‌ای با رابطین برگزاری اعتکاف و هیات امنای مساجد برگزار خواهیم کرد.

 درویشی اظهار کرد: برای حضور هر نفر در مراسم اعتکاف نفری 30 هزار تومان اخذ می‌شود، مبالغ جمع آوری شده برای هزینه‌های معتکفین برای وعده‌های غذایی افطاری و سحر است.


وی افزود: کلیه ادارات بسیج شده‌اند تا امکانات مورد نیاز را در اختیار معتکفین بگذارند و هماهنگی هایی با ادارات گاز، برق و آب انجام شده تا در روزهای اعتکاف قطعی نداشته باشیم.

سرپرست اداره تبلیغات شهرستان خنداب به نظافت محل اعتکاف اشاره کرد و گفت: دهیاری ها و شهرداری ها در این خصوص قول همکاری داده‌اند و شبکه بهداشت نیز قرار است کارشناسی برای ارزیابی وضعیت بهداشت به مساجد اعزام کند.

درویشی گفت: در 24 نقطه از مساجد شهرستان مراسم اعتکاف برگزار خواهد شد که از این تعداد 7 مسجد شهری و مابقی در مناطق روستاهای شهرستان هستند.

وی افزود: کمیته امداد شهرستان هزینه اعتکاف اقرادی که تحت پوشش‌اند و در اعتکاف شرکت می کنند را پرداخت می‌کند.

سرپرست اداره تبلیغات شهرستان با تاکید بر این که مداح و روحانی به محل برگزاری اعتکاف اعزام خواهیم کرد گفت: سعی خواهیم کرد تا برای قرائت دعای ام‌داوود به کلیه نقاط برگزاری اعتکاف مداح اعزام کنیم و با توجه به تعداد روحانی حاضر در منطقه، همه روحانی‌ها را بسیج کردیم و در صورت کمبود از قم درخواست خواهیم کرد.

دوریشی با بیان این که سال قبل نزدیک به هزار نفر در مراسم اعتکاف در خنداب شرکت کردند تصریح کرد: امسال با هماهنگی که انجام شده امیدواریم بیش از هزار نفر در این مراسم شرکت کنند.

وی خاطرنشان کرد: تعداد 100 جلد قرآن به عنوان جایزه در ایام اعتکفا به معتکفین جایزه خواهیم داد و تعداد  120 جلد قرآن کریم برای مساجدی که مراسم اعتکاف در آنجا برگزار می شود تدارک دیده‌ایم و همچنین 30 بسته فرهنگی برای رابطین برگزاری مراسم اعتکاف در نظر گرفته شده است.
انتهای پیام/ش

تگها: اعتکاف, خنداب, خبر, اخبار روز, خبرهای داغ, مساجد, حسینیه

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *