بازدید: 793 | تاریخ انتشار : 23 فروردین 1395
سرپرست نمایندگی میراث فرهنگی شهرستان خنداب گفت: کتیبه امامزاده محمد مسعود(ع) شهر خنداب با قدمت سیصد ساله از مهم‌ترین آثار تاریخی خنداب است.
به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب، میرزایی سرپرست نمایندگی میراث فرهنگی شهرستان خنداب در گفتگو با خبرنگار ما گفت: در شهرستان خنداب نزدیک به 60 اثر تاریخی وجود دارد که شامل تپه، ساختمان و بقعه های مذهبی، تاریخی می شوند.

میرزایی اظهار کرد: بقعه های مذهبی، تاریخی شامل امامزاده‌ها مانند امامزاده روستای دیزآباد، نوده، درمن هستند.

وی افزود: تپه تاریخی روستای مس، دهسد، آق‌تپه گازران و چزان ثبت آثار ملی شده‌اند و هرگونه دخل و تصرف در این تپه‌ها برابر ماده 588 تا 569 جزء جرائم ملی محسوب می شود.

سرپرست نمایندگی میراث فرهنگی شهرستان خنداب به درمانگاه تاریخی دهنو و کبوتر خانه اشاره کرد و گفت: مبلغ 200 میلیون تومان اعتبار برای مرمت و بازسازی بنای این آثار تاریخی به تصویب رسیده که این درمانگاه را به مجتمع تفریحی، درمانی تبدیل خواهیم کرد.

 

 

 میرزایی به مرمت و بازسازی حمام مصطفوی و کبوتر خانه دهنو اشاره کرد و متذکر شد: بنای کبوتر خانه دهنو مرمت و داخل آن کاه‌گل کاری و سقف آن ایزوگام شد، همچنین حمام  مصطفوی آماده و سقف آن سنگ فرش خواهد و این مکان را به عنوان موزه مردم شناسی قرار خواهیم داد.

سرپرست نمایندگی میراث فرهنگی شهرستان خنداب به مهمترین آثار تاریخی و ثبتی در خنداب اشاره کرد و گفت: کتیبه امامزاده محمد مسعود(ع) شهر خنداب با قدمت 300 ساله از مهم‌ترین آثار تاریخی خنداب است.

 انتهای پیام/ش

تگها: میراث فرهنگی شهرستان خنداب, خنداب, آثار تاریخی, آق تپه, اخبار خنداب

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *