بازدید: 424 | تاریخ انتشار : 24 فروردین 1395
سرپرست نمایندگی میراث فرهنگی شهرستان خنداب گفت: با موافقت مسئولین میراث فرهنگی در استان بازاچه صنایع دستی در خنداب احداث خواهد شد.

 

به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب، میرزایی سرپرست نمایندگی میراث فرهنگی شهرستان خنداب در گفتگو با خبرنگار ما به احداث بازارچه صنایع دستی در شهر خنداب اشاره کرد و گفت: با موافقت مسئولین میراث فرهنگی در استان بازاچه صنایع دستی در خنداب احداث خواهد شد، این در حالی است که بودجه این طرح جذب شده است

میرزایی اظهار کرد: این بازارچه قرار بود در حمام تاریخی مصطفوی احداث شود، اما با موافقت مسئولین میراث فرهنگی بازاچه صنایع دستی در مرکز شهر دایر خواهد شد.

وی افزود: ساخت بازارچه به پیشنهاد شهردار در مجاور دریاچه خنداب انجام خواهد شد که در این مکان 10 باب مغازه برای تولید کنندگان صنایع دستی تدارک دیده خواهد شد.

وی با بیان این که صنایع دستی خنداب شامل معرق کاری، منبت کاری، گلیم برجسته، حصیر بافی، نقاشی و نقاشی روی آینه است افزود: طبق نفراتی که در این شهرستان داریم در نمایشگاه‌ها نیز شرکت می کنیم.

سرپرست نمایندگی میراث فرهنگی شهرستان خنداب خاطرنشان کرد: 16 نفر هنرمند در تولید صنایع دستی در شهر خنداب مشغول فعالیت هستند، صدور پروانه و بیمه آنها ارتباط مستقیم با این اداره دارد، من در نظر دارم تا صنایع دستی را در این شهرستان رواج بیشتری دهم.

انتهای پیام/ش

تگها: صنایع دستی, بازاچه, خنداب, خبر, اخبار روز, خبرهای خنداب, داغ, منبت کار

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *