بازدید: 336 | تاریخ انتشار : 29 فروردین 1395
رئیس هیات نظارت بر انتخابات استان مرکزی با اشاره به دوره دوم انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در استان گفت: نامزدهای دوردوم انتخابات در تبلیغات قانون، اخلاق و شرع را مدنظر قرار دهند.

 

به گزارش نسیم خنداب به نقل از دیار آفتاب: سید باقر تقوی عراقی رئیس هیات نظارت بر انتخابات استان مرکزی در جمع خبرنگاران در اراک با اشاره به دوره دوم انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در استان گفت: مرحله دوم انتخابات استان مركزی در دهم اردیبهشت ماه امسال در سه حوزه انتخابیه اصلی و حوزه های انتخابیه فرعی برای تعیین تكلیف سه كرسی نمایندگی خانه ملت برگزار می شود.

تقوی اظهار كرد: مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه های انتخابیه اصلی اراك، كمیجان و خنداب، ساوه و زرندیه و شازند برگزار می شود و در رقابت بین شش نامزد حاضر در صحنه، سه نفر به خانه ملت می روند.


وی ادامه داد: در این مرحله از انتخابات پنج نفر از نامزدهای مجلس دهم مرد و یك نفر زن است.


رئیس هیات نظارت بر انتخابات استان مرکزی به مشارکت ۶۵ درصدی مردم استان در مرحله اول انتخابات اشاره کرد و ادامه داد: انتظار می رود مردم سه حوزه  انتخابیه استان در مرحله دوم هم با شور و نشاط بیشتری پای صندوق های رای بیایند و نامزد اصلح را انتخاب کنند.


تقوی با اشاره به اینکه مرحله دوم دهمین دوره انتخابات در ۲۱ استان کشور برگزار می شود افزود: این مرحله در ۵۵ حوزه انتخابیه برگزار و از بین ۱۳۶ نامزد ۶۸ نفر به مجلس دهم راه پیدا خواهند کرد.


وی با بیان اینکه رای دهندگان در مرحله دوم به سه دسته تقسیم می شوند گفت: دسته اول افرادی هستند که در فاصله هفتم اسفندماه تا ۱۰ اردیبهشت واجد شرایط رای دادن می شوند و دسته دوم افرادی که در مرحله اول موفق به رای دادن نشدند که این افراد در مرحله دوم انتخابات در هر جای ایران می توانند رای بدهند.


رئیس هیات نظارت بر انتخابات استان مرکزی اضافه کرد: دسته سوم افرادی هستند که در دور اول رای داده اند، این افردا در دور دوم فقط در حوزه هایی که در دوره اول رای داده اند می توانند رای دهند.


تقوی با بیان اینکه دور اول انتخابات کمترین مشکل در استان را در خصوص برگزاری انتخابات داشتیم افزود: در دور دوم نیز بازرسان هیات نظارت بررسی های  لازم را در حوزه های انتخابیه خواهند داشت تا انتخابات با سلامت برگزار شود.


وی با بیان اینکه نامزدها از تبلیغات زود هنگام در فضای مجازی و حقیقی خودداری و اخلاق انتخاباتی را رعایت کنند عنوان كرد: زمان قانونی تبلیغات انتخاباتی نامزدها در مرحله دوم انتخابات از ساعت هشت صبح روز دوم اردیبهشت ماه آغاز و تا ساعت هشت صبح روز هشتم اردیبهشت ماه تعیین شده و در فاصله یك روزه تا زمان رای گیری نیز هر گونه تبلیغات از سوی نامزدها ممنوع است.


رئیس هیات نظارت بر انتخابات استان مرکزی با اشاره به اینکه هر نامزد در روز رای گیری می تواند یک نماینده در پای هر صندوق رای داشته باشد افزود: نامزدها تا چهار اردیبهشت ماه فرصت دارند نمایندگان خود را برای حضور پای صندوق ها معرفی کنند.


تقوی در خصوص نجفی منتخب مردم تهران نیز گفت: وزارت کشور در نامه ای به شورای نگهبان اعلام کرد که قرار بوده پست معاونت هماهنگی و امور اقتصادی و بین الملل در استان ها شکل بگیرد؛ اقدامات مقدماتی هم  در این خصوص انجام شده اما این معاونت در استان ها شکل نگرفته است و شورای نگهبان هم در بررسی این موضوع را تایید کرده و آرای نجفی منتخب مردم تهران تایید شد.


توصیه های رئیس هیات نظارت بر انتخابات استان مرکزی به نامزدهای دور دوم انتخابات:
تقوی گفت:نامزدهای دوردوم انتخابات در تبلیغات قانون، اخلاق و شرع را مدنظر قرار دهند؛ نامزدها ضمن رعایت قانون ابهامات خود را در این زمینه از دفتر نظارت جویا شوند، از امکانات دولتی برای تبلیغ استفاده نکنند، با مردم صادق باشند و در زمان تبلیغات به معرفی خودشان بپردازند تا تخریب نامزد دیگری.


توصیه به مردم
وی خاطر نشان کرد:مردم با نیت خالص پای صندوق رای حاضر شوند، ضمن حضور در اولین ساعت رای گیری در پای صندوق های رای دیگران را به حضور در پای صندوق های رای تشویق کنند، موارد مشکوک و ابهامات در زمان رای گیری را به دفتر نظارت، نمایندگان فرمانداری و یا ستاد پیشگیری از جرایم اطلاع دهند و اسامی نامزد مورد نظر را خوانا در تعرفه پر کنند.

انتهای پیام/ش

تگها: تبلیغات نامزدهای انتخابات

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *