بازدید: 1000 | تاریخ انتشار : 4 اردیبهشت 1395
شهردار خنداب گفت: مدیریت مکانی که دهیاران روستاهای بخش مرکزی و پدافند هوایی خنداب زباله های خود را تخلیه می کنند سخت شده است، اگر آنها هماهنگی و مشارکت داشته باشند و خاک‌دهی مناسب انجام شود این مشکل برطرف خواهد شد.
به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب، انتقال زباله شهر خنداب در سال‌های قبل به منطقه دره مروار شهر انجام می شد، دره مروار در قسمت شمالی شهر خنداب ما بین روستای احمد آباد و قشلاق قطب آباد قرار دارد، زباله ها در این مکان جمع آوری و در برخی مواقع خاک دهی و سوزانده می شدند که در همین راستا اعتراضات مردم بالا گرفت و علی رغم جمع آوری پلاستیک از منطقه توسط شهرداری، طبعیت دره مروار به گورستان پلاستیک تبدیل شده بود.

 

شهریور سال 94 در جلسه کارگروه پسماند زباله در شهرستان مقرر شد تا زباله روستاهای بخش مرکزی و شهر خنداب و پدافند هوایی به منطقه‌ای در بیابان‌های روستای دیزآباد در بخش مرکزی خنداب منتقل شود.

حال نزدیک 8 ماهی است که زباله های شهر خنداب و بخش مرکزی در این مرکز جمع آوری می شود، این در حالی است که  برخی از این گروه‌ها زباله های خود را در غیر از مکان مشخص شده تخلیه و در گاهی اوقات آنها را آتش می زنند که در این بین پلاستیک‌ها بر اثر وزش باد در منطقه پراکنده و طبیعت را مملو از پلاستیک های یک بار مصرف کرده است.

 

شعبان یادگاری شهردار خنداب در خصوص دفن غیر اصولی زباله در بخش مرکزی خنداب گفت: یکی از مشکلات مهم در بخش مرکزی خنداب دفن پسماند زباله است.

یادگاری اظهار کرد: در جلسه کارگروه مقرر شد تا زباله‌های بخش مرکزی در منطقه روستای دیزآباد جمع‌آوری شود، شهرداری در این راستا محوطه دفن زباله را فنس کشی کرد.

وی افزود: متاسفانه دفن زباله در منطقه دیزآباد کارشناسی انجام نمی‌شود و فقط گود برداری انجام شده و زباله های بخش مرکزی، مقر پدافند هوایی در این مکان تخلیه می شوند، دفن زباله در این مکان یکی از مشکلات اساسی است، شهرداری نمی تواند آنرا مدیریت کند.

شهردار خنداب با بیان این مطلب که مدیریت زباله های شهری با شهرداری خنداب است گفت: مدیریت مکانی که دهیاران روستاهای بخش مرکزی و پدافند هوایی خنداب زباله های خود را تخلیه می کنند سخت شده است، اگر این گروه ها هماهنگی و مشارکت داشته باشند و خاک‌دهی مناسب انجام شود این مشکل برطرف خواهد شد.

یادگاری متذکر شد: با توجه به این که این مکان تحویل سه گروه است ولی شهرداری در 3 نوبت، زباله ها را خاک دهی کرده و محوطه را پاکسازی نموده که متاسفانه می توان گفت مشارکت و همکاری کسانی که در این مکان زباله خالی می کنند بسیار کم‌رنگ است.

وی گفت: در این خصوص به فرماندار خنداب نامه نوشته و درخواست کردم که با این روند شهردای توان همکاری در آن قسمت را ندارد، گروهای دیگر به وظیفه خود عمل نمی کنند و زباله را بیرون از مکان مورد نظر تخلیه می کنند.

شهردار خنداب تصریح کرد: باید مشخص شود که چه مقدار از اراضی مختص دفن زباله است و اگر همان مقدار که فنس کشی شده باشد جوابگوی دفن زباله نخواهد بود.

یادگاری گفت: اگر اراضی مشخص شود به صورت دوره‌ای بر روی زباله‌ها خاک دهی انجام و ساعت ورود و خروج و تخلیه زباله مشخص و از افراد متفرقه در این مکان خود داری خواهد شد،
 
وی با بیان این مطلب که روزانه 4 الی 5 تن زباله از برخی از روستاها در این مکان تخلیه می شود گفت: سوزاندن زباله به هیچ عنوان نباید انجام شود و اگر امکانات باشد باید به صورت روزانه خاک دهی شود.

انتهای پیام/ش

تگها: خنداب, خبر, دفن زباله, خبر, اخبار روز, دیزآباد

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *