بازدید: 592 | تاریخ انتشار : 7 اردیبهشت 1395
فرازی از وصیت نامه شهید اکبر یادگاری از خنداب: کسی که جبهه را ندیده چیزی نمی داند، می خواهم بگریم، اگر من شهید شدم، جسدی ندارم مگر دویست گرم خاکستر، هرگز اصرار به دیدن جسد من نکنید.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری نسیم خنداب، شهرستان خنداب از ابندای انقلاب اسلامی 207 شهید تقدیم انقلاب کرده که  قریب 40 درصد آنها از شهدای ارتش‌اند.

 شهید اکبر یادگاری فرزند حسین در پانزدهم فروردین سال  1330در خانواده‌ای متدین چشم به جهان هستی گشود.


 ایشان پس از گذراندن دوره تحصیلی و اخذ مدرک دیپلم لباس مقدس ارتش نیروی زمینی را بر تن کرده و قسم یاد می کند که در هر شرایط از خاک و ناموس میهن خویش دفاع کند.

 وی در سن 22 سالگی سنت پیامبر اکرم (ص ) را به جای می آورد و نیم دیگر دین خود را تکمیل می کند و پیوند زندگی مشترک را می بندد.

 شهید اکبر یادگاری با آغاز جنگ تحمیلی بر خود واجب می داند که عازم جبهه های نبرد حق علیه باطل شود و عاشقانه از میهن خویش دفاع کند.

ایشان که دوره فرماندهی تانک را آموزش دیده بود در جبهه نیز با همین مسئولیت به مبارزه علیه دشمن بعثی می‌پردازد و سر انجام در دوم فروردین ماه سال 61 بعد از یکسال و نیم حضور مستمر در جبهه های عشق در عملیات فتح المبین در اثر انفجار تانک در منطقه دشت عباس حدیث عشق سر می دهد و عاشقانه جام شیرین شهادت را می نوشد و همسر و 2 فرزند دخترش را به خدا می سپارد و راهی دیار عاشقان می شود.

  خاطره‌ای از حاج حسین یادگاری پدر شهید:
 شهید شدن شهدا و حتی نحوه شهید شدنشان به آنها الهام می شود، اکبر در آخرین مرخصی خود همه خانواده را به دور خود جمع کرد و در همان لحظه از کل خانواده خداحافظی همیشگی را کرد و همه را به صبر و مصائب کربلا گوش زد نمود، اکبر به علت مورد اثابت قرار گرفتن تانک توسط موشک از هر دو گوش مجروح بود،  من در آن موقع به شهید گفتم: حال شما خوب نیست مدتی به جبهه نروید. سکوتی کرد و گفت: من برای همین شما را جمع کردم، کسی که جبهه را ندیده چیزی نمی داند، می خواهم بگریم، اگر من شهید شدم، جسدی ندارم مگر دویست گرم خاکستر، هرگز اصرار به دیدن جسد من نکنید، که همان گفته شهید تحقق پیدا کرد.

شهید اکبر یادگاری در سال 1361/01/02 در عملیات فتح المبین به درجه رفیع شهادت نائل آمد.        

پیکر پاک و مطهر شهید در گلزار روستای ده نو در خنداب مدفون است، باشد که رهرو راه این دلاور مردان و از جان گذشتگان باشیم.    

انتهای پیام/ش

تگها: خنداب, وصیت نامه, شهدا, اخبار روز, شهید, خبر, خبرهای داغ, معنویت

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *