بازدید: 216 | تاریخ انتشار : 8 اردیبهشت 1395
فرماندار خنداب گفت: باید تعاملی بین شهرداری خنداب، دهیاران روستاهای بخش مرکزی و پدافند هوایی برقرار شود تا بتوانیم پسماند را مجتمع دیزآباد تجمیع و بصورت اصولی دفن کنیم و از پخش زباله در محیط زیست جلوگیری شود.
به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب، حمید غیاثی فرماندار شهرستان خنداب در گفتگو با خبرنگار ما درباره اوضاع بد دفن زباله در بخش مرکزی شهرستان خنداب گفت: جهت ساماندهی زباله در بخش مرکزی خنداب هفته بعد جلسه‌ای با شهرداری خنداب، مسئولین پدافند هوایی و دهیاران برگزار خواهیم کرد و بحث تجمیع زباله و جمع آوری پلاستیک از بیابان‌های روستای دیزآباد را مطرح خواهیم کرد.

 غیاثی اظهار کرد: متاسفانه یکی از مشکلاتی که در شهرستان خنداب وجود دارد این است که مردم فکر می کنند که هر روستا باید یک جایگاه پسماند زباله جدا داشته باشد، این تفکر کاملا با بحث های زیست محیطی مخالف است.


وی افزود: زمینی که هم اکنون پسماند در آنجا جمع‌آوری می‌شود متعلق به منابع طبیعی و دولتی است، باید تعاملی بین شهرداری خنداب، دهیاران روستاهای بخش مرکزی و پدافند هوایی برقرار شود تا بتوانیم پسماند را در مجتمع دیزآباد تجمیع و بصورت اصولی دفن کنیم و از پخش زباله در محیط زیست جلوگیری شود.

فرماندار خنداب به کمک شهروندان در این خصوص اشاره کرد و گفت: نیاز است مردم تفکیک زباله‌ها را از مبدا انجام دهند تا محیط زیست را کمتر آلوده کنیم.

غیاثی گفت: فعلا برنامه ما در این راستا این است که مجتمع جمع‌آوری زباله را به نوعی اصولی و علمی سامان دهیم، این مجتمع فعلا در بخش مرکزی قرار دارد و نطر من این است که باید برای شهرستان در نظر گرفته شود.

وی با بیان این که در سال‌های قبل مطالعاتی در زمینه جمع آوری زباله انجام شده بود تا زباله های ۲ شهرستان کمیجان و خنداب در مجتمع دیزآباد تجمیع شود و بنابر مشکلاتی که وجود داشت این امر امکان پذیر نبود گفت: اولا در پسماند خنداب خوب مطالعه نشده بود و دوم بدلیل وجود اختلافات دیدگاهی جزئی بین دو شهرستان که می تواند زمینه ساز اختلافات جدی‌تری شود و مشکلات اجتماعی ایجاد کند با مجتمع بودن زباله دو شهرستان در دیزآباد مخالفت کردم.

فرماندار شهرستان خنداب گفت: پیگیر هستیم تا در بخش مرکزی مجتمع ای برای جمع آوری زباله برای روستاهای بخش مرکزی آماده کنیم.
 
غیاثی افزود: دهیاران بخش قره‌چای خنداب نیز زباله‌ها را در ارتفاعات شهر دفن می کند که به محیط زیست و بخشدار بخش قره‌چای و شهرداری جاورسیان گفتیم تا ۲ الی ۳ نقطه را در کمیته معرفی کنند اما به دلایل خاصی این نقاط رد شدند، سعی خواهیم کرد تا بهترین نقطه که کمترین آلودگی را برای محیط زیست و مردم داشته باشد را در نظر بگیریم.

وی با بیان این مطلب که کارگاه تولید کود ورمی کمپوست در شهرستان فعالیت خوبی دارد خاطرنشان کرد: با جهاد کشاورزی خنداب هماهنگ کردیم تا با مسئول این کارگاه صحبت کند تا وی بخشی از پسماند زباله شهرستان را استفاده و مدیریت پسمانده شهرستان را قبول کند که در این زمینه به نتیجه خاصی نرسیده‌ایم.


انتهای پیام/ک

تگها: زباله, روستا, خبر, اخبار روز, پسماند, فرمانداری خنداب, خبرهای داغ

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *