بازدید: 1307 | تاریخ انتشار : 11 اردیبهشت 1395
شهدا نیازی به گنبد و بارگاه ندارند، اگر داشتند که گمنام نمی شدند، این مردم شهر ما هستند که می خواهند با این گنبدها و بارگاه‌ها به آنها احترام بگذارند.
به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب، شهدای گمنام خنداب سال ۹۱ در خنداب تشییع و در تپه ورودی شهر به خاک سپرده شدند، چندین سال بود که به فراموشی سپره شده و کسی احوالی از آنها نمی پرسید.

 مرداد ماه ۹۳ جلسه‌ای با حضور برخی از مسئولین استانی و شهرستانی در جوار قبور مطهر شهدا گمنام برگزار شد و قرار شد تا مقبره ای برای این دو شهید بزرگوار ساخته شود.

از آن سال تاکنون نزدیک ۲ سال می گذرد و فقط گنبدی آهنین بر سر مزار مطهر شهدا نقش بسته و جلوه خوبی به تپه شهدای گمنام خنداب نبخشیده است.

شهدا نیازی به گنبد و بارگاه ندارند، اگر داشتند که گمنام نمی شدند، این مردم شهر ما هستند که می خواهند با این گنبدها و بارگاه‌ها به آنها احترام بگذارند.

سال ۹۴ اعتبار برای ساخت یادمان شهدای گمنام در نظر گرفته شده بود، ولی از آنجایی که مسئولین سخت پیگیر این قضیه بودند متاسفانه جذب نشد!، امسال نیز منتظرند تا همچنان اعتبار تخصیص پیدا کند و آنرا جذب کنند.

به خاطر نیود اداره بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در خنداب، بهمن ماه سال ۹۴ بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان خنداب به صورت افتخاری ساخت یادمان را بر عهده گرفت و در اسفندماه مصالح ساختمانی را برای ادامه ساخت در کنار مقبره مطهر ریخت تا کار را آغاز کند.

اکنون نیز در اواسط اردیبهشت ماه هستیم و خبری از ساخت یادمان شهدای گمنام خنداب نیست و به طور معمول شنیده می شود که اعتبار برای ادامه ساخت وجود ندارد و ادامه ساخت مقبره تا جذب اعتبار سال ۹۵ ادامه خواهد داشت.

سال قبل نوجوانان و جوانان بسیجی هر هفته در جوار قبور مطهر شهدا، مراسم تلاوت زیارت عاشورا برگزار می کردند و همین مراسم تا اوایل فصل پائیز تا سرد شدن هوا ادامه داشت.

 این دو شهید بزرگوار در سنین ۱۷ و ۱۹ سالگی در عملیات «والفجر ۸» و در منطقه عملیاتی «فاو» به شهادت رسیده‌اند و در تاریخ ۲۳ خرداد ۹۱ در تپه ای در ابتدای شهر خنداب تشیع و به خاک سپرده شدند و سپس سنگ مزار و اسکلت مقبره شهدا نصب شده است.

  انتهای پیام/ش

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *