بازدید: 564 | تاریخ انتشار : 15 اردیبهشت 1395
معاون مدرسه استثنایی بهاران خنداب گفت: به علت وجود مشکلات مالی سرویس دهی به همه دانش‌آموزان مقدور نیست و با توجه به وسعت منطقه تنها 50 درصد آنها را مورد پوشش قرار داده‌ایم.

به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب، حامد مرادی معاون مدرسه استثنایی بهاران خنداب در گفتگو با خبرنگار ما گفت: مدرسه استثنایی بهاران از سال 81 در شهرستان فعال شده و تنها مدرسه استثنایی شهرستان است که بچه ها را در مقطع ابتدایی مورد پوشش قرار داده است.


50درصد دانش آموزان استثنایی از خدمات آموزشی در خنداب بی بهره‌اند
مرادی اظهار کرد: ما در این مدرسه حدود 40 دانش آموز داریم که به آنها خدمات آموزشی و توانبخشی ارائه می دهیم، بچه های استثنایی در این شهرستان خیلی از این عدد بیشتر هستند ولی به علت وجود مشکلات مالی سرویس دهی به آنها مقدور نیست و با توجه به وسعت منطقه توانستیم 50 درصد آنها را مورد پوشش قرار دهیم.

وی افزود: در این مدرسه از پرسنل کاملا تخصصی استفاده شده و اکثر دبیران مدرک کارشناسی ارشد در رشته روانشناسی و روانشناسی کودک هستند و به بچه‌ها خدمات ارائه می دهند.

مرادی متذکر شد: مراقبت و نگهداری بچه‌ها در این مدرسه نسبت به مدارس عادی خیلی بیشتر و صبر و بردباری بالاتری نیاز دارد، باتوجه به مشکلاتی که هر کدام از این کودکان دارند مدیریت مدرسه نیز سخت‌تر از مدارس عادی است.

تشویق گزینه ای برای پیشرفت دانش آموزان استثنایی
معاون مدرسه استثنایی بهاران با بیان این مطلب که تنبیه کودکان در همه مدارس ممنوع است گفت: ما بیشتر با گزینه تشویق سعی می کنیم تا دانش آموزان پیشرفت داشته باشند.

وی افزود: ما در این مدرسه 6 کلاس داریم و دانش آموزان در طی 3 سال کلاس اول را میخوانند تا پایه آنها قوی شود و بقیه کلاس ها عادی است.

کار در مدارس استثنایی نیازمتد علاقه و دانش کافی است
معاون مدرسه استثنایی بهاران تاکید کرد: کار با این بچه ها سخت است و اگر علاقه و اشتیاق به این کار نباشد یکسال هم نمی توان اینجا ماند، اینطور نیست که بچه ها خودآموز باشند، کار در این مدارس نیازمتد علاقه و دانش کافی است، اگر علاقه نباشد کار کردن با این بچه ها غیر ممکن است.

مردای با تاکید بر این که معلم های این آموزشگاهها، معلم پرستار هستند گفت: معلم‌ها علاوه بر این که به بچه‌ها آموزش می دهند، آنها را از لحاظ جسمی و روحی مورد حمایت قرار داده‌اند.


مسئولین شهرستان خنداب نسبت به تنها مدرسه استثنایی خنداب کم لطف اند
وی گفت: با توجه به این که این مدرسه تنها مدرسه استثنایی شهرستان خنداب است ولی مسئولین آنطور که باید از اوضاع این مدرسه اطلاع ندارند و مشکلات آنرا پیگیری نمی کنند، همکاران من در دیگر شهرستانها مشغول این کار هستند، درمورد رسیدگی مسئولین رضایت بهتری دارند، مسئولین شهرستان خنداب نسبت به مدرسه استثنایی کم لطفی میکنند و شاید این مدرسه را فراموش کرده‌اند.

معاون مدرسه استثنایی بهاران در خنداب گفت: در مراسماتی که در این مدارس برگزار شده سعی کردیم همه مسئولین و خیرین را دعوت کنیم و وضعیت مدرسه را برای آنها تشریح کردیم تا با این مدرسه و مشکلاتش آشنا شوند، آن چیزی که رسالت ما در شناساندن مدرسه به مسئولین و خیرین بوده انجام داده‌ایم، بچه ها نیازمند حمایت مسئولین هستند و احتیاج به وسایل توانبخشی و خیلی امکانات دیگر دارند.

مردای متذکر شد: مدرسه کار یک بال را برای یک پرنده انجام می دهد و بال دیگر این دانش آموزان مسئولین هستند که می توانند به ما کمک کنند که به دانش آموزان خدمات بیشتری ارائه دهیم.

خنداب مدرسه راهنمایی استثنایی ندارد/ بیهوده شدن آموزش ایتدایی به دانش آموزان استثنایی
وی تصریح کرد: یکی از ضعف های این شهرستان نبود مدرسه راهنمایی استثنایی است، در همه مناطق استان مرکزی مدرسه راهنمایی و در برخی مناطق دبیرستان استثنایی فعال است که این کار در خنداب اتفاق نیفتاده است، متاسفانه به علت نبود مدرسه راهنمایی دانش آموزانی که پایه ششم را در این مدرسه تمام می کنند باید به آغوش خانواده برگردند و آموزش هایی که دیده‌اند از بین خواهد رفت.

مرادی گفت: در مدارس راهنمایی حرفه و فن به دانش آموزان استثنایی آموزش داده می شود، با توجه به پیگیری هایی که داشتیم به نتیجه ای نرسیدیم، اختیارات ما تا حدی است و استقرار مدرسه راهنمایی توسط مسئولین بایستی انجام شود.

وی متذکر شد: با توجه به درگیری‌هایی که برای خانواده ها وجود دارد انتظار خاصی از آنها ندارم، خانواده هایی هستند که در فراهم آوردن مایحتاج خود در مانده اند، با این شرایط از این خانواده انتظار این که برای کودکان خود بتواند وسایل کمک آموزشی بخرد را نباید داشته باشیم.

خیرین اگر می خواهند پول خرج کنند جایش اینجاست
مرادی گفت: با توجه به ارتباط گیری هایی که با دیگر همکاران در شهرستان های استان مرکزی داریم خیرین در کمک به مدارس استثنایی پیشتاز هستند، ولی در خنداب اینگونه نیست، انتظار ما از خیرین خنداب بیشتر است، خیرین اگر می خواهند پول خرج کنند جایش اینجاست.

نگاه ویژه مسئولین به محرومین باشد
معاون مدرسه استثنایی بهاران در خنداب خاطرنشان کرد: مسئولین بیایند و ببیند که در این مدرسه چه خبر است، کسی که جزء ارشد ترین مسئول در شهرستان است چرا نباید به این مدرسه سر بزند و ببیند محرومیت این مدرسه چگونه است، اولین وظیفه مسئولین نگاه ویژه به محرومین است.

انتهای پیام/ش

تگها: خنداب, اخبار خنداب, مدرسه استثنایی, خبر, خبرهای داغ, استثنایی

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *