بازدید: 366 | تاریخ انتشار : 23 اردیبهشت 1395

فرماندار شهرستان خنداب گفت: بزرگترین معضل در خنداب، مجتمع دیزآباد است، این مجتمع باید ساماندهی و تجمیع زباله در دیزآباد انجام شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری نسیم خنداب، حمید غیاثی فرماندار شهرستان خنداب در جلسه کارگروه مدیریت پسماند شهرستان خنداب که با حضور کراشناسان پسماند دفتر روستایی و شوراها و پسماند دفتر امور شهری استان مرکزی و بخشداران خنداب در فرماندار برگزار شد گفت: به علت عدم هماهنگی بین سه گروهی که زباله در مجتمع دیزآباد خالی می کنند مدیریت مجتمع و ساماندهی آن با مشکل مواجه شده است.

بزرگترین معضل در خنداب مجتمع دیزآباد است

 غیاثی اظهار کرد: مطالعاتی که در خصوص پسماند شهرستان خنداب در دفتر شهری انجام شده بود، مطالعه خوبی نبود بنابراین ما با آن مخالفت کردیم.


وی افزود: بر اساس تصمیم کارگروه مجتمع قطب آباد بسته و مجتمع پسماند به روستای دیزآباد منتقل شد و در آنجا نیز اعتراضاتی مبنی بر این که زمین مجتمع برای اهالی روستا است وجود دارد.


فرماندار شهرستان خنداب گفت: آموزش کافی برای رانندگان و مردم انجام نشده، به همین خاطر راننده زباله را بیرون از ترانشه تخلیه و برخی از مردم زباله را در جای مشخص خود قرار نمی دهند.


غیاثی با اشاره به این که زمین مجتمع پسماند دیزآباد، ملی و در اختیار دولت است گفت: تجمیع زباله در شهرستان بایستی در یک مکان انجام شود و زمین های متعددی در هر روستا را آلوده نکنیم.


وی با تاکید بر این که تعامل بین شهرداری و بخشداری بایستی افزایش یابد گفت: بخشداری مرکزی در روزهای آینده باید جلسه ای با دهیاران بخش مرکزی داشته باشد و قدالسهم هر یک را مشخص کند.


فرماندار شهرستان خنداب گفت: بزرگترین معضل در خنداب، مجتمع دیزآباد است، این مجتمع باید ساماندهی و تجمیع زباله در دیزآباد انجام شود.


خنداب پاکترین هوا را در استان مرکزی دارد/ مجتمع پسماند فعلی خنداب مناسب نیست

رضا فراهانی مسئول نمایندگی محیط زیست شهرستان خنداب، خنداب را یکی از شهرستانها با هوای پاک عنوان کرد و گفت: این شهرستان به لحاظ این که آلودگی های صنعتی ندارد و با وجود دریاچه قره‌چای و پوشش گیاهی مناسب یکی از پاک ترین شهرستان در استان مرکزی است.


فراهانی اظهار کرد: مکانی که در حال حاضر به عنوان مجتمع پسماند در خنداب در نظر گرفته شده مناسب نیست و با وجود گودال مخصوص زباله، گروه‌ها در گوشه ای از این گودال زباله های خود را خالی می کنند، این کار اصولی نیست.


وی افزود: طبق قانون پسماند، مدیریت پسماند در محدوده شهری با شهرداری، روستایی با دهیاری و حد فاصل آنها با بخشداری است، در مصوبات کارگروه جلسه قبل، مدیریت مجتمع دیزآیاد با شهرداری خنداب بوده است.


فراهانی گفت: وظیفه محیط زیست نظارت بر اجرای قوانین است و نمی تواند مجتمع زباله شهرستان را مدیریت کند.


 

همکاری بین گروه‌های جمع آوری پسماند ایجاده نشده است

شعبان یادگاری شهردار خنداب با بیان این مطلب که مصوبات کارگروه قبل عملیاتی نشده است گفت: محیط زیست مصوباتی جلسه قبل که به شهرداری ارتباط داشته را پیگیری کرده، اما مابقی مصوبات پیگیری نشده است، براساس عدم همکاری گروه‌ها، شهرداری قادر به ادامه کار نیست.


یادگاری اظهار کرد: شهرداری چندین بار ترانشه زباله در مجتمع دیزآیاد را خاک دهی و بیش از 100 نفر زباله محوطه مجتمع را جمع آوری کرده اند، در حال حاضر شهرداری مدیریت این مجتمع را نمی تواند قبول کند، قرار بوده حمل زباله با ماشین زباله و داخل گودال تخلیه شود ولی متاسفانه این کارها انجام نمی شود.


در این جلسه مقرر شد تا بخشداری بخش مرکزی در روزهای آتی با دهیاران و شوراها جلسه‌ای برگزار کند و قدرالسهم آنها را در خصوص دفن اصولی پسماند مشخص نماید و مدیریت این مجتمع بر عهده شهرداری خنداب قرار گرفت تا خاک دهی منظم انجام دهد.

 انتهای پیام/ش

تگها: زباله, خنداب, مجتمع دیزآباد, خبر, اخبار خنداب, فرمانداری

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *