بازدید: 577 | تاریخ انتشار : 24 تیر 1395
فرماندار شهرستان خنداب از برگزاری آزمون کنکور سراسری دانشگاه ها و مراکز عالی آموزشی برای نخستین بار در این شهرستان خبر داد.

 

به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب به نقل از ایرنا، حمید غیاثی فرماندار شهرستان خنداب گفت: 200 نفر از داوطلبان در پنج گروه آزمایشی ریاضی، تجربی، علوم انسانی، هنر و زبان همزمان با سراسر کشور در حوزه های امتحانی این شهرستان با یکدیگر به رقابت می پردازند.

غیاثی اظهار کرد: آزمون گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی و علوم انسانی در نوبت صبح و گروه آزمایشی هنر در نوبت عصر روز پنجشنبه 24 تیرماه جاری و گروه آزمایشی علوم تجربی نیز در نوبت صبح پنجشنبه و آزمون گروه آزمایشی زبان های خارجی عصر روز جمعه 25 تیر ماه برگزار می شود.

وی افزود: هماهنگی ها و مقدمات لازم با دستگاه های خدماتی و انتظامی شامل اداره بهداشت، اورژانس و شهرداری برای استقرار در محل و ارائه خدمات هرچه بهتر به داوطلبان آزمون کنکور سراسری سال 95 این شهرستان انجام شده است.

غیاثی گفت: تشویق و افزایش انگیزه دانش آموزان برای ادامه تحصیل و حضور در مراکز عالی آموزشی، کاهش استرس حضور در جلسه آزمون کنکور سراسری و کاهش رفت و آمد به شهرهای اطراف و کاهش خطرات جاده ای برای داوطلبان از مهمترین اهداف برگزاری این آزمون در شهرستان خنداب بوده است.

وی تصریح کرد: درحال حاضر این شهرستان فاقد دانشگاه دولتی است و تنها دانشگاه آزاد با بیش از 400 دانشجو در 10 رشته تحصیلی در شهرستان خنداب فعال است که شش رشته سال گذشته دایر شده است.

فرماندار شهرستان خنداب ایجاد دانشگاه و توسعه رشته های دانشگاهی را از اولویت های این شهرستان عنوان و خاطرنشان کرد: فرمانداری این شهرستان آمادگی هرگونه همکاری با خیران و دانشگاه ها را برای ساخت واحد دانشگاهی در این شهرستان را دارد.

شهرستان خنداب واقع در 85 کیلومتری اراک یکی از قطب های کشاورزی استان مرکزی است که در حوزه تولید محصولات باغی شهرت دارد.
انتهای پیام /ش

تگها: آزمون, سراسری, خنداب, اخبار روز, خبرهای مردمی

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *