بازدید: 693 | تاریخ انتشار : 3 مرداد 1395
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی گفت: همزمان با سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع) پیکر پاک سه شهید گمنام در نراق و اراک تشییع و تدفین می‌شود.
به گزارش نسیم خنداب به نقل از دیار آفتاب؛ سرهنگ پاسدار فرهاد شامحمدی صبح امروز در نشست هماهنگی مراسم تشییع و تدفین شهدای گمنام در استان مرکزی با اشاره به زمان برگزاری مراسم تشییع و تدفین این شهدا در شهرستان‌های مختلف استان گفت: همزمان با روز شهادت امام جعفر صادق(ع) تعداد سه شهید گمنام در استان مرکزی تشییع و تدفین خواهد شد.

وی افزود: دو شهید گمنام در شهرستان اراک در همین روز با حضور هیئات مذهبی و مردم شهیدپرور شهرستان اراک تشییع و تدفین خواهد شد که با توجه به درخواست‌های صورت گرفته و هماهنگی‌های انجام شده یکی از این شهدا در ستاد فرماندهی سپاه روح‌الله و دیگری در مرکز آموزش درجه‌داری حضرت علی‌اکبر(ع) اراک به خاک سپرده خواهند شد.
 
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی گفت: براساس هماهنگی‌های صورت گرفته یکی از شهدای گمنام در شهرستان دلیجان و در حوزه علمیه نراق به خاک سپرده می شود.

 شامحمدی در ادامه گفت: در روز جمعه مصادف با ۸ تیرماه پیکر پاک این شهدا از معراج شهدا تحویل گرفته می شود و همان شب مراسم شبی با شهدای گمنام در شهرهای ساروق و نراق با حضور امت شهیدپرور برگزار خواهد شد.

وی تاکید کرد: مراسم شبی با شهید گمنامی که قرار است در حوزه علمیه نراق به خاک سپرده شود در گلزار شهدای نراق برگزار خواهد شد و پس از آن روز شنبه از گلزار شهدا به سمت خیابان امام و از آنجا به سمت حوزه علمیه این شهر تشییع و به خاک سپرده خواهد شد.

شامحمدی با اشاره به برگزاری مراسم شبی با شهدای گمنام در شهرستان اراک گفت: با هماهنگی انجام شده پیکر پاک شهدای گمنام که قرار است در اراک تدفین شوند در امامزاده ۷۲ تن ساروق بعد از نماز مغرب و عشا برگزار خواهد.

وی افزود: روز شنبه همزمان با شهادت امام جعفر صادق(ع) از ساعت ۱۰ با تجمع هیئات مذهبی و مردم عزادار در میدان شهدای شهرستان اراک، در طول مسیر حرکت هیئات مذهبی و مردم پیکر پاک این شهدا را تا مصلی بیت‌المقدس شهرستان اراک همراهی و پس از اقامه نماز ظهر و عصر، برای مراسم تدفین به ستاد فرماندهی سپاه روح‌الله و مرکز آموزش درجه‌داری حضرت علی‌اکبر(ع) به شکل مجزا منتقل می‌شوند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی با اشاره به مشخصات این شهدای گمنام گفت: شهید گمنام که میهمان ستاد فرماندهی سپاه روح‌الله می‌شود از شهدای عملیات محرم در منطقه شرهانی و ۲۳ ساله است و شهید دیگر از شهدای عملیات کربلای ۵ در منطقه شلمچه و ۱۹ ساله است که در مرکز آموزش درجه‌داری حضرت علی‌اکبر(ع) تدفین می‌شود.

شامحمدی خاطر نشان کرد: با توجه به درخواست‌های صورت گرفته این احتمال وجود دارد که مراسم شبی با شهید یکی از شهدای گمنام در شهر سنجان صورت گیرد که به موقع این موضوع نیز اطلاع‌رسانی خواهد شد.

انتهای پیام/ش

تگها: شهید گمنام, تشییع, نراق, شهدا

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *