بازدید: 374 | تاریخ انتشار : 10 مرداد 1395
فرمانده انتظامی شهرستان خنداب گفت: از ابتدای سال تاکنون در دو بخش شهرستان خنداب تعداد زیادی از فروشندگان مواد مخدر دستگیر و تحویل مراجع قضایی شده اند که آمار دستگیری نسبت به مدت مشابه سال قبل دویست و بیست و پنج درصد افزایش داشته است.
به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب،  دکتر بیات رئیس مرکز بهداشتی و درمانی شهرستان خنداب در دومین جلسه شورای هماهنگی فرعی مبارزه با مواد مخدر شهرستان خنداب به نظارت از کمپ های ترک اعتیاد در شهرستان تاکید کرد و گفت: طبق بازدیدی که روزهای اخیر از کمپ های ترک اعتیاد در شهرستان داشتیم وضعیت خوبی ندارند و هیچ کدام از اصول پروتکل ها را رعایت نمی کنند، برای تاسیس کمپ بایستی موافقت اصولی اخذ و شرایط را برای گرفتن مجوز فراهم کنند و مسئول فنی و روانشناس برای شروع فعالیت معرفی نمایند، که متاسفانه این کمپ ها بدون اینکه هیچ یک از این اصول را رعایت کنند فعالیت می کنند، اگر اتفاقی در این کمپ ها بیفتد همه ارگان‌های مسئول باید پاسخگو باشند.

 

بیات گفت: در یک کمپ دیگر در بخش قره‌چای، افراد دارو و سرنگ تهیه می کنند و مصرف کننده مواد مخدر هستند، در بازدیدی که از این کمپ داشتیم، وضعیت خوبی ندارد و باید پلمپ شود.


وی افزود: افرادی که مواد مخدر شیشه مصرف می کنند نباید به کمپ مراجعه کنند، در کل ایران یک مرکز ترک شیشه در استان کرج است که افراد مبتلا شده باید 4 ماه در آن مرکز بستری شوند، کمپ های شهرستان مجوز ترک شیشه را ندارند، 32 نفر معتاد در این کمپ ها هستند که نفری 450 هزار تومان از آنها هزینه دریافت شده، این کار کاملا غیر قانونی است، این 2 مرکز باید در اسرع وقت پلمپ شوند.

 

افزایش 225 درصد دستگیری توزیع کنندگان مواد مخدر در خنداب

 سرهنگ جعفر شمس بیرانوند فرمانده انتظامی شهرستان خنداب در حوزه برخورد و مقابله با توزیع کنندگان و فروشنگان مواد مخدر در شهرستان خنداب گفت: از ابتدای سال تاکنون در 2 بخش شهرستان خنداب تعداد زیادی از فروشندگان مواد مخدر دستگیر و تحویل مراجع قضایی شده اند که آمار دستگیری نسبت به مدت مشابه سال قبل 225 درصد افزایش داشته است.

 


بیرانوند متذکر شد: در حوزه دستگیری معتادین متجاهر از ابتدای سال جاری تا کنون 28 درصد افزایش نسبت به سال قبل داشتیم.


وی افزود: از تعداد افراد دستگیر شده و فروشندگان مواد مخدر در شهرستان یک نفر خانم بوده که پس از دستگیری به مراجع قضایی تحویل داده شده است.


انتهای پیام/ش
کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *