بازدید: 461 | تاریخ انتشار : 18 شهریور 1395
فرماندار شهرستان خنداب گفت: شهرستان خنداب، اولین شهرستان در تولید انگور در استان مرکزی است، پیش بینی می کنیم، کشاورزان ۱۰ تا ۱۵ هزار تن کشمش برای فروش داشته باشند.
پیگری برای پرداخت خسارت سردرختی ها به کشاورزان
به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب، حمید غیاثی فرماندار شهرستان خنداب در گفتگو با خبرنگار ما در خصوص خرید تضمینی کشمش در خنداب گفت: تولید محصولات کشاورزی سال جاری بویژه انگور در شهرستان خنداب بسیار خوب است، البته سردرختی ها با توجه به کاهش دما از بین رفتند که بر همین اساس ما براورد خسارت کردیم و پیگیر هستیم تا خسارتها را به کشاورزان پرداخت شود.

 غیاثی اظهار کرد: شهرستان خنداب ۶ هزار هکتار سطح زیر کشت انگور دارد و قطب تولید این محصول در استان مرکزی است، در سال‌ ۹۳ خرید تضمینی کشمش از مردم انجام و ۴ هزار و ۲۰ تن کشمش از کشاورزان خریداری شد.


وی افزود: سال ۹۴ به خاطر بارش باران خارج از فصل، خسارات به باغات وارد شد و تولید انگور خوبی نداشتیم، اما تولید محصول انگور در سال جاری خوب است و از ابتدای. فصل تابستان مکاتبات متعددی باسازمان جهاد کشاورزی و سازمان تعاون روستایی، سازمان صنعت و معدن و استانداری مبنی بر خرید تضمینی انگور از کشاورزان انجام شده است.

فرماندار شهرستان خنداب گفت: برای صادرات کشمش از شهرستان، جلسه‌ای با سازمان صنعت و معدن شهرستان برگزار خواهیم کرد، پیگیری‌ برای خرید تضمینی کشمش از طرف مسئولین شهرستان و استان انجام شده و  امیدواریم پیگیری در کلان کشوری هم ادامه داشته باشد.

«خنداب» اولین شهرستان در تولید انگور در استان مرکزی
غیاثی با بیان این که بیشترین تولید انگور در شهرستان در بخش قره‌چای انجام می شود تصریح کرد: خنداب، اولین شهرستان در تولید انگور در استان مرکزی است، پیش بینی می کنیم، کشاورزان ۱۰ تا ۱۵ هزار تن کشمش برای فروش داشته باشند.
 
وی در مورد فعالیت و وجود صنایع تبدیلی در شهرستان خنداب گفت: یک کارخانه کشمش پاک کنی فعال در شهرستان داریم و پیگیر هستیم تا تسهیلات فراهم کنیم تا کشمش بیشتری از کشاورزان خریداری کند، یکی از سرمایه گذاران در شهرستان برای ایجاد کارخانه کشمش پاک کنی اقدام کرده و ما کمک می کنیم تا مقدمات ایجاد کارخانه را برای وی فراهم کنیم.

فرماندار شهرستان خنداب خاطرنشان کرد: علی رغم این که بسیاری از مردم شهرستان خنداب کشاورز هستند، اما به صورت سنتی کار می کنند و از مسیر خاصی پیروی نمی کنند، بر همین اساس آمار درستی از صادرات انگور و کشمش به خارج از شهرستان نداریم.

غیاثی با تاکید بر سرمایه گذاری خصوصی در صنایع تبدیلی در خنداب از مردم خواست تا برای ایجاد این صنایع در شهرستان سرمایه گذاری کنند.
انتهای پیام/ش

تگها: کشمش, فرماندار, اخبار روز, خرید, خرید تضمینی, صنایع تبدیلی

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *