بازدید: 360 | تاریخ انتشار : 18 شهریور 1395
نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: منطقه جاورسیان از نظر اقتصادی و کشاورزی منطقه بسیار مستعد و با ظرفیتی است.
به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب، علی اکبر کریمی در نشست پیرامون مسائل و مشکلات بخش جاورسیان گفت: شهر جاورسیان از نظر اقتصادی و کشاورزی منطقه بسیار مستعد و با ظرفیتی است، که از قابلیت‌های لازم برای توسعه برخوردار است.

کریمی با اشاره به اینکه نیاز اصلی این منطقه سرمایه‌گذار و حمایت از آن است، اظهار کرد: این منطقه با توجه به قابلیت‌های بالایی که دارد در صورت سرمایه‌گذاری مناسب می‌تواند به یکی از قطب‌های برتر اقتصاد و کشاورزی استان تبدیل شود.

وی بر لزوم حمایت از سرمایه‌گذاران این منطقه تاکید کرد و افزود: با سرمایه‌گذاری در حوزه صنایع تبدیلی و کشاورزی می‌توان از خام فروشی محصولات جلوگیری کرده و به ارزش افزوده بالا دست یافت.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: مردم جاورسیان می‌توانند با استقبال از سرمایه‌گذاران و مشارکت در امر واگذاری اراضی زمینه  توسعه این منطقه را فراهم کنند.

کریمی بیان کرد: متاسفانه در حال حاضر بیشترین سود از زحمات کشاورزان به جیب دلالان می‌رود که کشاورزان می‌توانند برای حذف آنها به صورت جمعی شرکت تعاونی تشکیل داده و حتی در مراحل بالاتر اقدام به ایجاد صنایع تبدیلی کنند.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی استان مرکزی در حالی که در صنعت شهره است، اما کشاورزی آن آوازه‌ای دیگر دارد و نه تنها کمتر از صنعت‌اش نیست، بلکه با کمی حمایت و تغییر در نوع کشاورزی از سنتی به نوین می‌تواند گام‌های مهمی در تولید داشته باشد و چرخ اقتصاد را روغن‌کاری کند.

کریمی خاطرنشان کرد: پرداختن به کشاورزی و حمایت از این قشر می‌تواند کشور را از نظر خودکفایی به مرز استقلال برساند و کشور را از نیاز به دیگران رهایی بخشد.   

منبع : فارس
انتهای پیام/ش

تگها: جاورسیان, انگور, کشاورزی, کریمی, نماینده مردم, مجلس, مشکلات مردمی

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *