بازدید: 255 | تاریخ انتشار : 19 مهر 1395
مدیر کمیته امداد امام خمینی شهرستان خنداب گفت: در شش ماهه نخست سال جاری دویست و پنجاه میلیون تومان زکات توسط مردم خنداب پرداخت شده است.
به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب، سعید کریمی مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان خنداب در گفتگو با خبرنگار ما گفت: حسن بن على بن فضّال از یکى از شیعیان به نام مهدى روایت کرده است که حضرت موسى بن جعفر علیه السّلام فرمود:هر کس زکات مال خود را بطور کامل جدا کرده ‏و آن را به مصرف صحیح آن(دادن به نیازمندان واقعى) برساند، از او سؤال نخواهد شد که مال خود را از چه راهى به دست آورده است.

 


کریمی اظهار کرد: زکات یک واجب الهی است و پرداخت به موقع آن گره‌گشای مشکلات نیازمندان خواهد بود.

وی افزود: آیات و روایات بسیاری بر پرداخت زکات تاکید و به پاداش آن توسط خداوند مژده داده شده است و پرداخت زکات در پیشگیری و کاهش بسیاری از آسیب‌های اجتماعی موثر است.

مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان خنداب با اشاره به این که سال قبل 180 میلیون تومان زکات در شهرستان خنداب جمع آوری شد، گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون، مردم شهرستان خنداب 250 میلیون تومان زکات پرداخت کرده اند.

وی خاطرنشان کرد: برنامه‌ریزی به منظور ترویج فرهنگ پرداخت زکات در سطح شهرستان از طریق مبلغین و افزایش جمع‌آوری زکات از اولویت‌های کمیته امداد شهرستان خنداب در بخش زکات تا پایان سال جاری خواهد بود.

انتهای پیام/ش
کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *