بازدید: 494 | تاریخ انتشار : 4 آبان 1395
فرماندار شهرستان خنداب گفت: در سفر هیئت دولت به استان مرکزی، تخصیص سیزده میلیارد تومان اعتبار برای بازسازی و اصلاح مسیر خنداب به اراک را گرفتیم، تا طی 24 ماه آنرا کامل اجرا کنیم.
به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب، حمید غیاثی فرماندار شهرستان خنداب در گفتگو با شبکه آفتاب با توجه به تصادف اخیری که باعث شد تا جان یک نفر در جاده خنداب گرفته شود در خصوص ایمن سازی محور خنداب به اراک گفت: مسیر خنداب به پل دوآب 60 کیلومتر است که متاسفانه 11 کیلومتر آن تعریض نشده است، قبل از سال 92 مقداری انجام شده و از سال 90 تعریض جاده خنداب تعطیل و از سال 92 مبلغی از اعتبارات شهرستان را برای این پروژه گذاشتیم و پروژه را آغاز کردیم.

غیاثی اظهار کرد: با مردم بخش قره‌چای شهرستان در خصوص تملک اراضی گفتگو شد و در نهایت یک طرف 11 کیلومتر را سال 94 و 95 زیرسازی کردیم و در روزهای اخیر مجددا ساخت پل‌ها و ابنیه را شروع شده است.

وی افزود: در سال جاری در کمیته برنامه ریزی شهرستان قریب به 30 درصد اعتبارات شهرستان را برای راه و شهرسازی قرار دادیم تا بتوانیم محورهای مواصلاتی که جزء محورهای روستایی محسوب می شوند را اصلاح کنیم.

فرماندار شهرستان خنداب گفت: پروژه تعریض جاده از سال 90، زمانی که پر پول بودیم کار نشده است، ولی با منابع محدود دولتی از سال 92 تا کنون، یک طرف 11 کیلومتر زیرسازی شده است، امسال نیز 30 درصد منابع اعتباری شهرستان را در جهت تعمیر و اصلاح و بازسازی محورهای مواصلاتی شهرستان اختصاص دادیم.
 وعده 24 ماهه فرماندار خنداب برای ساخت جاده در عمر چند ماهه دولت
وی متذکر شد: از برکات سفر هیئت دولت به استان مرکزی، علی رغم این که این محور ردیف بودجه‌ای نداشت، تخصیص 13میلیارد تومان اعتبار برای بازسازی و اصلاح این مسیر را گرفتیم تا طی 24 ماه آنرا کامل اجرا کنیم.

غیاثی با اشاره به این که برای اجرایی شدن کامل پروژه جاده خنداب بیشتر از 13 میلیارد تومان نیاز داریم خاطرنشان کرد: اعتبار شهرستان خنداب 16 میلیارد تومان است، این در حالی است که اعتبار تخصیص آن 40 درصد بوده، اعتباری اصلاح محور خنداب به اراک باید طی 24 ماه در این محور هزینه شود، قطعا با هزینه این اعتبار این محور از حادثه خیزی خارج خواهد شد.

انتهای پیام/ش
کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *