بازدید: 476 | تاریخ انتشار : 9 آبان 1395
 نماینده مردم اراک خنداب، کمیجان در مجلس شورای اسلامی در تذکر کتبی به وزیر راه و شهرسازی، تسریع در تکمیل تعریض و بهسازی راه اصلی شهرستان خنداب را خواستار شد.
به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب، جاده ارتباطی خنداب از حادثه خیز ترین محورهای مواصلاتی استان است که همه ساله بخاطر حجم ترافیک و رفت و آمد و عدم وجود استانداردهای مورد نیاز یک جاده بین شهری خسارت‌های جانی و مالی فراوانی را بر هموطنانمان تحمیل می‌کند و این‌ روزها به دلیل فراوانی این حوادث، در شبکه های اجتماعی به نام جاده مرگ استان معروف شده است.

تعریض ۱۱ کیلومتر از جاده اصلی خنداب تا دوراهی پل دوآب مسئله‌ای است که پس از اتمام دولت دهم بارها توسط مسئولین مورد توجه قرار گرفته اما تاکنون تنها یکطرف از 11 کیلومتر زیر‌سازی شده و هنوز به سرانجام نرسیده است.

در روزهای اخیر صحنه دلخراش تصادف یک پاترول با یک زن، باعث شد تا کاسه صبر مردم لبریز شود و به نشانه اعتراض و بی توجهی مسئولین، جاده اصلی را با واژگون کردن خودرو تا ساعاتی ببندند، شدت نارضایتی مردم از عملکرد مسئولین در ساماندهی جاده به قدری بالا گرفت که نزدیک بود، شاهد به آتش کشیدن خودروی واژگون شده باشیم.


مردم روستای خانقاء در اعتراض به وضعیت بد جاده، خواستار امتداد بلوار جاورسیان تا انتهای روستا و یا ساخت زیر گذر برای این روستا بودند، آنها با توجه به تصادفات مکرر در مسیر روستا از اداره راه و شهرسازی درخواست کردند تا برای تکرار نشدن حوادث بدتر، دست انداز و سرعت گیرهایی در جاده اصلی احداث کنند.


تصادفات اخیر در جاده شهرستان خنداب و نارضایتی شدید مردم و فوت یکی از هموطنان در روستای خانقاء، باعث شد تا نماینده اراک، خنداب و کمیجان پیگیری جدی‌تری نسبت به تعریض 11 کیلومتر باقی مانده جاده اصلی خنداب داشته باشد، به همین جهت تذکر کتبی به وزیر راه و شهرسازی ارسال کرد.

دکتر علی اکبر کریمی نماینده مردم شهرستان های اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی طی تذکری کتبی به وزیر راه و شهرسازی، تسریع در تکمیل تعریض و بهسازی راه اصلی شهرستان خنداب با توجه به تلفات انسانی زیاد در جاده مذکور را خواستار شد.

 

   در شرح این تذکر آمده است: جاده اصلی و محوری شهرستان خنداب سالهاست که در دست تعریض و بهسازی قرار دارد، ولی متاسفانه با توجه به ترافیک این جاده بطور مستمر شاهد بروز تصادفات و مجروح و کشته شدن اهالی شریف این شهرستان و روستاهای منطقه هستیم که در حادثه اخیر باعث اعتراض عمومی مردم و بستن جاده اصلی شد و ما بعنوان نماینده مردم واقعاً هیچ پاسخ و توجیهی برای تداوم وضعیت بحرانی فوق نداریم و تسریع در تکمیل عملیات بهسازی و تعریض ضروری است.

 


انتهای پیام/ش

تگها: جاده خنداب, اخبار روز, اخبار, راه و شهرسازی, خبرهای روزانه

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *