بازدید: 383 | تاریخ انتشار : 15 آبان 1395
امام جمعه جاورسیان گفت: شعار مرگ بر آمریکا تا زمانی که دشمنی آمریکا با اسلام و انقلاب و ملت ایران ادامه داشته باشد، ادامه دارد.
به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب، حجت الاسلام علیرضا احمدی امام جمعه‌ جاورسیان در خطبه های نماز جمعه جاورسیان به تقوای الهی و توجه به دستورات اسلام و اهمیت پرداخت زکات اشاره کرد و گفت: خداوند در آیه ۱۱۰ سوره‌ بقره می فرماید« نماز به پا دارید و زکات بدهید؛ آنچه که برای خود پیش می‌فرستید را نزد خدا خواهید یافت».

احمدی اظهار کرد:طبق نصوص فراوان دینی، برکت و وسعت مال و درامان ماندن آن از آفات و... در گروه عمل به دستورات دینی از جمله پرداخت زکات است.

وی افزود: گر مال مشمول زکات، به حد نصاب لازم برسد،باید در اول سال پرداخت شود، نصاب غلات ( گندم، جو، خرما و کشمش) ۸۴۷کیلوگرم است که زکات آن در کشت، دیم، یک‌دهم و در کشت آبی، یک‌بیستم می‌باشد.

امام جمعه جاورسیان ضمن گرامیداشت یوم‌الله ۱۳آبان و تشکر از حضور مردم در این مراسم ملی مذهبی گفت: ۱۳آبان در تاریخ انقلاب یاد آور سه مناسبت مهم (تبعید امام به ترکیه در پی اعتراض به کاپیتولاسیون، شهادت دانش‌آموزان و دانش‌جویان در تظاهرات ضد رژیم در سال ۵۷، و تسخیر لانه‌ی جاسوسی در سال ۵۸) است، این روز، روز مبارزه با استکبار جهانی و در رأس همه‌ی آنها آمریکای جنایتکار نام گرفته است، بر همین اساس شعار مرگ بر آمریکا تا زمانی که دشمنی آمریکا با اسلام و انقلاب و ملت ایران ادامه داشته باشد، ادامه دارد.

احمدی به نمونه‌ عینی بحران هویت، به تجمع طنزآمیز عده‌ای بر گرد قبر احتمالی کوروش در پاسارگاد اشاره کرد و آن را زائیده‌ دامن ‌زدن ناآگاهانه و شاید مغرضانه به باستان‌گرایی در برابر اسلام گرایی و ترویج ناسیونالیسم افراطی دانست، و وظیفه‌ خطیر متولیان فرهنگی در خصوص هویت بخشی دینی و ملی صحیح به نسل جوان را متذکر شد.

انتهای پیام/ش

تگها: آمریکا, دشمنی, اخبار روز, خبرنامه, خبر روز, روزنامه, نماز جمعه

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *