بازدید: 1933 | تاریخ انتشار : 17 آبان 1395
کاشت و برداشت بادام زمینی در روستای گوشه، شهرستان خنداب، برای اولین بار در مساحت 3 هکتار انجام شد.
به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب، کاشت و برداشت بادام زمینی در روستای گوشه، شهرستان خنداب، برای اولین بار در مساحت 3 هکتار انجام شد.

کارشناس کشاورزی جهاد کشاورزی شهرستان خنداب در این باره گفت: بادام زمینی گیاهی یکساله و گرمایی است که از زمان کاشت تا برداشت محصول، به 140 روز هوای آفتابی نیاز دارد.


وی افزود: کاشت این محصول حتی در خاک های فقیر شنی و مواد عالی کم، صرفه اقتصادی خوبی دارد.

کشاورز روستای گوشه در خصوص کاشت این محصول گفت: این محصول سود دهی خیلی خوبی دارد، اگر این کشت در شهرستان گسترش یابد، خودکفا خواهیم شد، تصمیم گرفتم در سال آینده کشت گسترده‌تری داشته باشم، چرا که کشت این محصول آسان و سود دهی خوبی دارد و با آب و هوای منطقه سازگار است.

از بادام زمینی بیشتر به صورت کره، آجیل و تولید روغن استفاده می شود که حاوی مقدار قابل توجهی پروتئین و کلسیم غنی شده است.

این محصول 2 هفته بعد از برداشت قابل استفاده به عنوان سایه خشک است، از هر دانه بادام زمینی که کاشت شود، مقدار 100 دانه برداشت می شود،  برای کاشت هر هکتار 12 کیلو بادام زمینی مورد نیاز است که در عمق 5 سانتی متری خاک کاشته می شود.

در حال حاضر بادام زمینی باکیفیت در بازار کیلیویی 20 هزار تومان و بادام زمینی بی کیفیت وارداتی کیلویی 8 هزار تومان است ، از زراعت بادام زمینی به صورت سنتی در هر هکتار 2 تن و به صورت مکانیزه در هر هکتار، 6 تن می توان برداشت کرد.

 


انتهای پیام/ش

تگها: کاشت بادام زمینی, اخبار روز, بادام, اخبار روزانه

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *