بازدید: 433 | تاریخ انتشار : 15 آذر 1395
مانور زلزله و ایمنی با شعار مدرسه ایمن، جامعه تاب آور، با هدف آمادگی، افزایش سطح آگاهی و ترویج فرهنگ ایمنی بین دانش آموزان در مدارس شهرستان خنداب برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب، صبح امروز مانور زلزله و ایمنی به صورت نمادین در آموزشگاه شبانه روزی حضرت ابولفضل (ع) برگزار شد، دانش آموزان با به صدا در آمدن زنگ مدرسه و آژیر خطر، از نزدیک و به صورت عملی با مباحث و شیوه صحیح پناه گیری، خود امدادی و همچنین چگونگی مقابله با حوادث طبیعی آشنا شدند.

 دانش آموزان در این مانور که اورژانس، شبکه بهداشت، آتش نشانی، نیروی انتظامی و سایر دستگاه های مربوط به امداد عمومی حضور داشتند، توانستند علاوه بر هدایت همکلاسی های خود در زمان حادثه، راه های گریز، پنهان شدن و کمک به مصدومان و مجروحان و انتقال آسیب دیدگان را عملاً تجربه کنند.

محمد رحمتی مدیر آموزش و پرورش شهرستان خنداب در حاشیه این مراسم بر ضرورت افزایش سطح آموزش در بین دانش آموزان تاکید کرد و گفت: با توسعه آموزش به صورت مستمر و بروزرسانی آن امکان کمک رسانی بهتر به مصدومان نیز فراهم می شود.
رحمتی اظهار کرد: اجرای برنامه های آموزشی در مدارس موجب می شود تا دانش آموزان آموخته های خود را در موقع بروز حوادث غیر مترقبه به خانواده های خود منتقل کنند.وی افزود: نقش آموزش در کاهش خطرهای زلزله غیر قابل انکار بوده و آموزش و و مانور های مداوم و مستمر برای آمادگی در برابر زلزله به عنوان حلقه گمشده در چرخه مدیریت بحران زلزله در کشور اجتناب ناپذیر و امری ضروری است.

 

 

 

منبع: روابط عمومی آموزش و پرورش

 

انتهای پیام/ش

تگها: زلزله, مانور, اخبار روز, آموزش و پرورش

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *