بازدید: 185 | تاریخ انتشار : 21 آذر 1395
اراک - ایرنا- نماینده‌ مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: تسهیل و تقویت طرح‌های بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) به عنوان ابتکار عملی در فقرزدایی و بهبود خدمات، مورد حمایت نمایندگان مجلس شورای اسلامی است.
به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب، سیدمهدی مقدسی روز یکشنبه در گفت‌ و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بنیاد برکت که به دستور رهبر معظم انقلاب در راستای محرومیت‌زدایی از مناطق کمتر برخوردار توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) ایجاد شده، تاکنون خدمات زیادی را در نقاط مختلف محروم کشور ارائه کرده است.
وی بیان کرد: این بنیاد در زمینه‌های توانمندسازی اقتصادی، مدرسه‌سازی، تأمین آب، ساخت مسکن روستایی و سایر موارد فعالیت دارد و خدمات آن در حوزه‌های اراک، کمیجان و خنداب بیش‌تر در حوزه‌ی مدرسه‌سازی است.
نماینده‌ مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نمایندگان استان به زودی نشستی با مدیرعامل بنیاد برکت دارند تا زمینه‌ مساعدت‌های بیش‌تر به ویژه در مناطق محروم خنداب و کمیجان حاصل آید.
مقدسی اظهار کرد: تلاش در راستای تحقق خواسته‌ها و دستورات رهبر معظم انقلاب در همه‌ بخش‌ها امری ضروری است که باید مورد توجه ویژه‌ همگان قرار گیرد.
وی تأکید کرد: استمرار فعالیت‌های بنیاد برکت در برقراری عدالت اجتماعی نقش کلیدی دارد.
بنیاد برکت 7 طرح مدرسه‌سازی با مجموع 56 کلاس درس در روستاهای اراک و خنداب در دستور کار دارد که شش مدرسه تاکنون به بهره‌برداری رسیده است.
این بنیاد وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) برای ساخت این مدارس 46 میلیارد و 300 میلیون ریال اعتبار اختصاص داده است.
بنیاد برکت در همین حال در یک پروژه‌ توانمندسازی اقتصادی در جوار شهر اراک، با حجم کل سرمایه‌گذاری 291 میلیارد ریال مشارکت کرده است.
این طرح در زمینه تولید محصولات لبنی فعالیت دارد.
مشارکت بنیاد برکت در این طرح همچنان تداوم دارد و با تأسیس این واحد اقتصادی تعداد 580 فرصت شغلی ایجاد شده است.
بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) از سال 86 تاکنون در حوزه‌های کارآفرینی و راه‌اندازی طرح‌های توانمندسازی اقتصادی و محرومیت‌زدایی در مناطق محروم و کمتر برخوردار کشور، فعالیت‌های گسترده‌ای داشته است
کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *