بازدید: 330 | تاریخ انتشار : 4 دی 1395
خطیب موقت جمعه تهران گفت: در 9 دی بقای انقلاب و پیروزی خط ولایت، با حضور خودجوش مردم تضمین شد.
به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ حجت‌الاسلام و المسلمین کاظم صدیقی خطیب موقت نماز جمعه تهران، در خطبه‌های امروز، با اشاره به در پیش بودن یوم الله 9 دی اظهار داشت: 9 دی یکی از کرامت‌های انقلاب است و خداوند همانطور که در روز 22 بهمن نابودی رژیم پهلوی را قطعی کرد، در روز 9 دی نیز بقای انقلاب و پیروزی خط ولایت با حضور خودجوش مردم تضمین شد.

وی افزود: دشمن امید پیدا کرده بود و قدرت‌ طلب‌های داخلی هم مغرور شده بودند و فکر می‌کردند که با این آتش به قدرت می‌رسند اما این آتش خانمان‌سوز فتنه‌گران را سوزاند و اگر خاموش نمی‌شد همه مردم را می‌گرفت.

صدیقی ادامه داد: پس از 8 ماه خود نگه‌داری و صبوری، مردم در یک مأموریت الهی به موقع بیرون آمدند و اگر مدتی در این مأموریت تأخیر می‌افتاد، دیگر فایده‌ای نداشت.

وی با بیان اینکه فتنه 88 از همه خطرات قبل از انقلاب عمیق‌تر و ریشه‌دارتر بود گفت: در جنگ دشمن ما بیرونی بود اما در فتنه افرادی زمام را گرفته بودند که در خانه امام بودند و سوابقی داشتند. عده‌ای در آن فضای تاریک که این‌ها توانستند با تبلیغات رسانه‌ای صهیونیست‌های ایجاد کنند، خام شدند و حتی بسیاری از مردم خوب ما و جبهه رفته‌ها نیز به تردید افتاده بودند.

صدیقی در ادامه با اشاره به ابعاد مختلف فتنه اظهار داشت: عناصر داخلی دشمنان در موضوع فتنه، ماجرا را رها نکردند. حذف شورای نگهبان، مقابله با مقدسات، اهانت به حضرت امام خمینی، بی‌اعتبار کردن شئونات تأسیس و بقای نظام که ولایت فقیه است، از جمله نشانه‌هایی بود که نشان می‌داد فتنه، برانداز است.

وی افزود: عوامل فتنه از هیچ کدام از این موارد اعلام نارضایتی نکرده‌اند. اگر قرار باشد روزی برای این‌ها دادگاهی برگزار شود، انواع مواد اتهامی سنگین برایشان قابل احصاء است.

صدیقی ادامه داد: گاهی برخی حرف‌های بی ربط می‌زنند و می‌گویند که حصر باید از بین برود. معلوم است که این حرف‌ها از کجا آب می‌خورد؟ با وفایی که از این مردم و علقه فطری که میان قلوب مردم به حضرت حجت و نماینده ایشان سراغ داریم، مردم این انقلاب را تا ظهور حضرت حجت محافظت خواهند کرد.

وی در ادامه با اشاره به آزادسازی حلب گفت: آمریکا، انگلیس، فرانسه و تکفیری‌ها هیچ کدامشان نتوانستند مانع این اتفاق مبارک شوند و خداوند پوزه‌ این‌ها را به خاک مالید و شهر حلب به حق خون شهدای مدافع حرم آزاد شد. این یک پیروزی نظامی نیست بلکه پیروزی فرهنگی، اعتقادی و پیروزی جبهه انقلاب است.

وی در ادامه با اشاره به تحولات یمن گفت: مردم یمن به جرم اینکه می‌خواهد رأیشان اعتبار داشته باشد، حسینیه‌ها و مساجد و خانه‌هاشان تخریب می‌شود و رژیم آل خلیفه از رهبر شیعیان این کشور سلب تابعیت می‌کند. این برای سازمان‌های به اصطلاح حقوق بشری و برای سازمان ملل، یک ننگ است.

صدیقی افزود: در یمن کودکان و زنان، کشته و زیرساخت‌ها نابود می‌شوند. عربستان که قارون زمان است، روی نفت نشسته و قصد دارد با پول آن، کشورهای اسلامی را نابود کند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران، در پایان با اشاره به نقض برجام از سوی آمریکا گفت: این نقض قابل پیش‌بینی بود. ما به طرف مقابل بدبین هستیم. مسئولین کشور که در پی این مذاکرات بوده‌اند، باید با استحکام بیشتری برخورد می‌کردند و به سرعت تسلیم نمی‌شدند اما اکنون که همه چیز روشن شده و مشخص شده که آمریکا برجام را نقض کرده‌ است، بایستی اقدامی در تراز یک کشور انقلابی قدرتمند نظیر ایران که توانسته آمریکا را خفه کند و شاخش‌ را بشکند، انجام شود.

وی با اشاره به دستور رئیس جمهور به رئیس سازمان انرژی اتمی مبنی بر ساخت پیشران هسته‌ای گفت: در این مورد نباید به مسائل دم دستی اکتفا شود. دستور رئیس جمهور به رئیس سازمان انرژی اتمی، برای آمریکا مشکل‌ساز نبود و آن‌ها خودشان گفتند که این دستور خلاف برجام نبوده و مشکلی ندارد.

انتهای پیام/
کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *