بازدید: 259 | تاریخ انتشار : 26 آذر 1398
به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب،

آداب و رسوم ایتالیایی‌های سنّتی در ازدواجبه نقل از  گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، فرهنگ‌های ملل دنیا با هم متفاوت است. هر کشوری آداب و رسوم و عادات خود را در مناسبت‌ها و اعیاد دارد، به ویژه در مراسم ازدواج و عروسی.

کشور ایتالیا یکی از بارزترین کشور‌هایی است که تاریخی از آداب و رسوم و میراث کهن در زمینه ازدواج دارد. با وجود گسترش تکنولوژی و زندگی پر سرعت ماشینی، بسیاری از خانواده‌ها در شهر‌ها و روستا‌های ایتالیایی هنوز به آداب و رسومشان پایبند می‌باشند.

در این گزارش چند مورد از آداب و رسوم مردم ایتالیا در مراسم ازدواج را می‌خوانید؛

۱. هزینه‌های عروس در سال اول ازدواج

طبق سنت ایتالیایی، خانواده عروس، تمام وسایل شخصی او را می‌خرد، علاوه بر لباس و لوازم جانبیش؛ برای اولین سال ازدواج، داماد مجبور نیست هزینه لباس‌های همسرش را پرداخت کند.

۲. نگاه نکردن در آیینه

عروس در روز ازدواج خود نباید به آیینه نگاه کند. اگر مجبور به نگاه کردن شد در ابتدا باید یک لنگه از کفش یا گوشواره و یا دستکش خود را دربیاورد.

۳. پوشیدن رنگ سفید برای مهمانان ممنوع

از همه مهمانان خواسته می‌شود تا رنگ سفید نپوشند و دختران حاضر در مراسم هم نباید لباس‌های مشکی به تن کنند.

۴. دسته گل

بنا به آداب و رسوم ایتالیایی، داماد باید گلی را که عروس در مراسم عروسی به دست می‌گیرد را به عنوان آخرین هدیه دوران نامزدی برای او بخرد و آن را صبح مراسم عروسی به خانه او ارسال کند.

۵. فروش کراوات داماد به مهمانان

دوستان داماد کراوات او را به قطعات کوچک قیچی می‌کنند، سپس این قطعه‌ها را به مهمانان می‌فروشند تا برای ماه عسل آن دو صرف شود.

۶. انتخاب روز مناسب

با وجود عجیب بودن این آداب و رسوم و یا شاید بتوان گفت: این باور، انتخاب روز مناسب برای مراسم، موفقیت زندگی زوجین را تضمین می‌کند. به همین دلیل ایتالیایی‌ها معتقدند برگزاری مراسم ازدواج در روز دوشنبه سلامتی و در روز سه شنبه ثروت می‌آورد و در چهارشنبه‌ها از هر نظر عالی است.

۷. تخت خواب

تخت خواب آن دو قبل از مراسم ازدواج توسط دو دختر کوچک مرتب می‌شود که نشانه‌ای از پاکی و معصومیّت است.

۸. پرتاب برنج، شکر و شیرینی

ایتالیایی‌ها در مراسم ازدواج روی سر عروس و داماد برنج پرتاب می‌کنند، زیرا برنج برای ایتالیایی‌ها نماد باروری و فرزندآوری، و سمبل شادمانی است. در روستا‌های جنوبی ایتالیا به سمت عروس و داماد شیرینی و گل پرتاب می‌کنند.

۹. لباس‌های جدید، اما زیورآلات قدیمی

از جمله آداب و رسوم روز عروسی در ایتالیا این است که عروس پنج چیز سمبلیک ویژه می‌پوشد، از جمله آن‌ها لباس‌های جدید عروس است. لباس‌های جدید نماد آغاز زندگی نو است و جواهرات کهنه و قدیمی نمادی از گذشته، تا اهمیت گذشته خود را در سفر قریب الوقوع زندگی فراموش نکند؛ و یک شیء قرضی و دیگری هدیه‌ای که نماد عاطفه و احساس دوستان و خانواده است به عروس اهدا می‌شود و در نهایت استفاده و یا پوشیدن اکسسوار و یا لباسی به رنگ آبی که نمادی از صداقت و پاکی عروس است.

۱۰. طول تور و تعداد سال‌های نامزدی

در بسیاری از شهر‌های جنوبی ایتالیا طول تور عروس نشانه‌ای از سال‌های نامزدی بوده است، هر سال معادل یک متر تور است.

منبع: تابناک

انتهای پیام/

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *