بازدید: 145 | تاریخ انتشار : 18 شهریور 1400
به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب،به نقل از گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، محققان در جدیدترین مطالعات خود به نتایج جالبی دست پیدا کرده اند که می‌تواند شخصیت دورن گرا، برون گرا، عصبی، مهربان یا … را بر اساس تمایلات و ذائقه غذایی شما بازگو کند.


"پاتریک فاگن”، روانشناسی است که به این تحقیق پرداخته و می‌گوید: "در مدت تحقیقاتم متوجه شدم که اکثریت افراد به سمت غذا‌های مدرن گرایش دارند تا غذا‌های سنتی پس تحقیقاتم را بر اساس تمایل به غذا‌های مدرن آغاز کردم نه غذا‌های سنتی.

اکنون فهرست غذایی زیر را مشاهده کنید که با توجه به ذائقه غذایی تان به شخصیت نهفته خود پی می‌برید:

افراد وظیفه شناس و مسئول

افرادی که در محیط کار یا منزل به اشخاصی وظیفه شناس و مسئول شناخته می‌شوند معمولا کمتر با اضافه وزن و چاقی مواجه هستند، زیرا مراقب عادات و سلایق غذایی خود هستند و توجه ویژه‌ای به بشقاب غذایی شان دارند. این گروه به میوه‌ها و سبزیجات علاقه خاصی داشته و چندین وعده اینچنینی را در برنامه روزانه خود می‌گنجانند. یکی دیگر از ویژگی‌های مهم این اشخاص گرایش به سمت غذا‌های شیرین است.

افرادی با شخصیت برونگرا

روان شناسان افراد را به دو مدل شخصیت برونگرا و درونگرا تقسیم کرده اند. برون گرا همان طور که از اسمش برمی آید در دنیای بیرون سیر می‌کنند. آن‌ها افرادی سرخوش، اجتماعی و واقع گرا هستند و ترجیح می‌دهند در رابطه با هر چیزی به صورت شفاف و صریح صحبت کنند. البته کمی پرخاشگر و رقابت طلب نیز هستند. این افراد بیشتر به سمت غذا‌های چرب و پرکالری گرایش دارند، انواع استیک‌ها یا تنقلات شور و ترش جزء سلایق غذایی این گروه به شمار می‌رود.

افرادی با شخصیت درونگرا

اشخاص درون گرا برعکس افراد برون گرا در دنیای درونی خود سیر می‌کنند به همین دلیل کمتر در رابطه با خود، زندگی شخصی یا حرفه‌ای شان صحبت می‌کنند. آن‌ها به ندرت درباره احساساتشان با دیگران صحبت می‌کنند. آن‌ها را نباید خجالتی دانست بلکه افرادی پرشور و هیجان نیز می‌توانند باشند، اما ترجیح می‌دهند تا کمتر درباره خود و زندگیشان صحبت کنند.

این افراد به غذا‌هایی شیرین، گوشت، سوسیس، کالباس علاقه داشته، اما گاهی اوقات با وجود گرسنگی زیاد نسبت به غذا‌ها بی اشتها هستند.

افرادی با شخصیت عصبی

افرادی که شخصیت‌های عصبی یا پرتنش و پرخاشگری دارند بیشتر به سمت غذا‌های تند، ادویه دار و همینطور پر کالری تمایل داشته، زیرا احساس می‌کنند همیشه گرسنه هستند و نیاز به غذا دارند.

افراد خوش اخلاق

افراد خوش اخلاق معمولا تمام غذا‌ها را دوست داشته و تعادلی بین مصرف و تمایل به خوردن غذا برقرار می‌کنند. در بین تمایلات غذایی آن‌ها می‌توان غذا‌های پرچرب یا کم چرب و همینطور تنقلات چاق کننده یا میوه‌ها را مشاهده کرد.


انتهای پیام/

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *