بازدید: 636 | تاریخ انتشار : 14 آبان 1392
به گزارش نسیم خنداب به نقل از فارس، ابوالقاسم نصراللهی ظهر امروز در مراسم نمادین آغاز هفته احیای امر به‌ معروف‌ و ‌نهی ‌از ‌منکر که به مناسبت ماه محرم‌الحرام برگزار شد، اظهار داشت: امروز دشمن می‌کوشد با از بین بردن هنجارها و ترویج بی بند و باری در قالب جنگ نرم اهداف خود را پیش ببرد که یکی از راه‌های شکست دشمن در این جنگ احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر است.

وی ادامه داد: امر به معروف و نهی از منکر از فریضه‌های مهم دین مبین اسلام است که باید اهمیت آن به درستی در جامعه تبیین شود.

معاون استاندار مرکزی با بیان اینکه احیای امر به معروف از واجبات دین مبین اسلام است، تصریح کرد: در جامعه اسلامی باید بیش از این فریضه امر به معروف و نهی از منکر مورد توجه قرار گیرد، چراکه عمل کردن به این فریضه باعث می‌شود منکرات در جامعه از بین رفته و جامعه به امنیت برسد.

نصراللهی با تأکید بر اینکه امر به معروف ‌و‌ نهی ‌از منکر از مهم‌ترین اهداف قیام عاشورا است، ادامه داد: با توجه به فرا رسیدن ماه محرم می‌طلبد روحانیون از این فضای عاشورایی برای تبلیغ دین، معارف اسلامی و تبیین اهداف قیام امام حسین(ع) بیشترین بهره را ببرند.

وی با بیان اینکه جوانان همواره در تمام عرصه‌ها حضور فعال و گسترده دارند، اضافه کرد: این قشر در ماه محرم نیز در تکایا و مساجد حضور داشته و می‌توان گفت که حسینیه‌ها مملو از حضور پرشور جوانان است و این بهترین فرصت برای تبیین اهداف قیام امام حسین(ع) است.

معاون استاندار مرکزی در ادامه با تأکید بر اینکه احیای نماز اول وقت و امر به معروف و نهی از منکر از مهم‌ترین اهداف نهضت عاشورایی امام حسین(ع) است، بیان داشت: بدون شک تأسی از قیام عاشورایی امام حسین(ع) می‌تواند راهگشای ملت ایران و ملل جهان در عرصه‌های مختلف باشد که باید در این زمینه تبلیغ شود.

نصراللهی با اشاره به اهمیت تذکر لسانی در امر به معروف، گفت: آنچه بیش از امر به معروف و نهی از منکر اهمیت دارد، نحوه بیان است که تأثیرگذاری بالایی در افراد جامعه دارد، تذکر لسانی مهم‌ترین ابزار اجرای فریضه امر به معروف و نهی از منکر است.

تگها: معاون استاندار مرکزی گفت: احیای فریضه امر به معروف موجب شکست دشمنان در جنگ نرم می‌شود.

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *