بازدید: 689 | تاریخ انتشار : 20 آبان 1392

به گزارش نسیم خنداب :سرتيپ بسيجي محمدرضا نقدي رييس سازمان بسيج مستضعفين در يادواره پنجاهمين سالگرد شهادت طيب حاج رضايي به عنوان شهيد شاخص بسيج اصناف كشور در سال92 و يادبود شهيد حاج اسماعيل رضايي كه با حضور پرشور اصناف مختلف در مصلي شهرري برگزار شد گفت: سيزده آبان كه يادآور تبعيد امام در سال 43، كشتار دانش آموزان در سال 57 و فتح لانه جاسوسي در سال 58 مي باشد، امسال چهارمين 13 آبان تاريخي توسط ملت ايران رقم زده شد.

سردار نقدي با اشاره به حضور پرشور مردم در مراسم 13 آبان اظهار داشت: حركت عظيم ملت، كساني را كه قصد داشتند انقلاب را به انحراف كشيده و از وادي خود كه نفي ظلم و مبارزه با استكبار است دور نمايند از خواب بيدار كرده و بار ديگر مسير صحيح انقلاب را تضمين نمود.

وي با اشاره به سرگذشت طيب حاج رضايي ادامه داد: از خصوصياتي كه موجب شد انساني همچون طيب حاج رضايي كه تا دروازه جهنم رفته، با تغيير مسير به كاروان شهدا پيوسته و در بالاترين درجات جاي بگيرد؛ عشق و علاقه به سيد الشهدا عليه السلام است كه ملت ايران با آن انس گرفته است.

رييس سازمان بسيج مستضعفين احترام ويژه اين شهيد به روحانيت و مرجعيت و ترجيح وظيفه دفاع از مظلوم بر منافع شخصي را يادآور شده و تصريح كرد: بالاترين خصوصيت و اوج مرام اين شهيد بزرگوار آنست كه امام راحل بر سر مزار شهيد فرمود «تو را به ارباب شهيدت قسم مي دهم، واسطه ما هم بشوي» كه اين مقام حاصل ذكر اباعبدالله عليه السلام و ارادت به ايشان است.

وي با بيان اينكه شهيد طيب نيمي از درآمد خود را براي امام حسين عليه السلام هزينه مي كرد عنوان نمود: امام حسين عليه السلام كشتي نجات است و در جستجوي غرق شدگان است تا آنها را نجات دهد. همان طور كه دسته عزاداري سبب شهادت طيب حاج رضايي مي شود.

جانشين فرمانده كل سپاه در امر بسيج تواضع ناخود آگاه انسان در مقابل عظمت روح اين شهيدان را يادآور شده و بيان كرد: امروز زندگي و مرام اين شهيد براي همه بازاريان و اصناف كشور الگوست و مردمي كه جوهره «طيب» ها در وجودشان است با سختي و تحريم تسليم نمي شوند و نسبت به كشتار مسلمانان ساكت نمي نشينند.

وي تحريم هاي امروز را بسيار كمتر از تحريم هاي ابتداي انقلاب دانسته و تاكيد كرد: بازار و اصناف با اقتدا به شهدا در انقلاب به ياري محرومان شتافته و در دفاع مقدس به جبهه ها كمك مي كردند.

سردار نقدي با بيان اينكه امروز امريكا كوچكترين مسائل در ايران را به وسيله رسانه ها بزرگنمايي مي كند اظهار داشت: امريكا برخورد با تروريست ها، فتنه گران، قاچاقچيان و ... را ضد حقوق بشر مي داند در حالي كه همين امريكا از رژيمي حمايت مي كرد كه شهيد طيب را به جرم نصب تصوير مرجعيت شيعه بر روي علامت عزاداري، تير باران مي كند.

وي شهدا را ستارگان ملت خوانده و تاكيد كرد: امريكا جنايتي را كه با امثال طيب ها كرد در بحرين، اردن، عربستان، مصر و ديگر كشورها انجام مي دهد.

رييس سازمان بسيج مستضعفين خاطر نشان كرد: ملت در 13آبان جواب ياوه گويي هاي برخي را كه به بهانه تحريم دنبال خط سازش و تسليم هستند داد.

وي با اشاره به تحولات مصر تصريح كرد: عاقبت اعتماد به امريكا، محاكمه در قفس است كه اگر به جاي سازش به امريكا، عليه اسراييل مقاومت مي كردند ملت مصر نيز پشتيبان آنها مي ماند.

جانشين فرمانده كل سپاه در امر بسيج با بيان اينكه مسئله امروز ايران و امريكا بي اعتمادي نبوده بلكه جوهر و اساس امريكا ظلم و جنايت است تاكيد كرد: تا زماني كه ماهيت امريكا عوض نشود نمي توان به آن اعتماد كرد و كساني كه راه شهدا را گم كرده اند از اين حوادث عبرت گرفته، به راه شهدا برگشته و مانند حرّ به صف ملت بپيوندند و مبارزه را ادامه دهند.


منبع:http://www.basiji.ir/

تگها: رييس سازمان بسيج مستضعفين گفت: عاقبت اعتماد به امريكا، محاكمه در قفس است كه اگر به جاي سازش به امريكا، عليه اسراييل مقاومت مي كردند ملت مصر نيز پشتيبان آنها مي ماند.

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *