بازدید: 638 | تاریخ انتشار : 21 اردیبهشت 1393

همان گونه که در خیابان های اراک به نظر می رسد، هنوز اکثریت جامعه زنان و دختران اراکی به حجاب و مسائل عفت عمومی پایبند هستند اما اگر مسئولین امر در برخورد و ساماندهی وضعیت فعلی کوتاهی کنند یقیناً با شکسته شدن قبح بدحجابی، نسل آینده از این مخاطرات مصون نخواهند بود.

 

 

 

به گزارش نسیم خنداب به نقل از دیارآفتاب ، در دین مبین اسلام اهمیت زیادی به مسئله حجاب و عفاف شده و در قرآن کریم نیز به موضوع حفظ حجاب و پوشش تأکید بسیاری شده است.

 

 

عمده رسالت پیامبران و ائمه، تبیین و ترویج حجاب بوده است و زن با رعایت حجاب به تزکیه نفس و ملکات نفسانی نائل می‌شود اما متاسفانه در جامعه شاهد آن هستیم که بصورت افسار گسیخته بد حجابی تبلیغ می شود و متاسفانه از سوی مسئولین برخورد جدی با این موج ضد فرهنگی شاهد نیستیم.

 

 

این روز‌ها با نزدیک شدن به فصل گرما حرف و حدیث ‌ها در مورد موضوع حجاب و مشاهده بی‌حجابی در سطح جامعه نیز گرم می‌شود، چراکه فصل گرما بهانه ‌ای برای کوتاه و کمرنگ شدن حجاب برخی شده است و با افزایش دمای هوا، بدحجابی نیز داغ تر از قبل می شود.

 

 

البته مسئله بی‌حجابی تنها در خانم ‌ها دیده نمی‌شود و امواجش آقایان را نیز با خود برده است.

 

از لباس ‌های تنگ و بدن‌ نمای آقایان بگیر تا شلوارهای کوتاه و روسری‌ هایی که هر روز بیشتر از دیروز آب رفته و از روی موها غیب می‌شوند.

 

متاسفانه این ماجرای تکراری همچون قانون بقای انرژی است و حل نمی شود و تنها از بهاری به بهاری دیگر منتقل می شود!

 

نگاهی به وضعیت آشفته ­ی برخوردها و تصمیم های دستگاه های مختلف با این ماجرا، یادآور کوتاهی در اجرای قانونی فراموش شده است، قانون راهکارهای اجرایی گسترش فرهنگ عفاف و حجاب، مصوب ۱۳ دی ۱۳۸۴ شورای عالی انقلاب فرهنگی که دستگاه ها در حد توان! از اولویت دهی به این موضوع مهم خودداری کرده اند!

 

آنچه مسلم است مسئله حجاب و رعایت شئونات اسلامی امری مهم در کشور است، در واقع حجاب ریشه در آیات نورانی قرآن و روایات ائمه (ع) دارد که برای گسترش این مهم، باید کار فرهنگی صورت گرفته و از بدحجابی که توسط افراد سودجو در جامعه افزایش یافته، جلوگیری کرد.

 

 

متاسفانه این سال ها بد حجابی که خنثی نشده است ، روز به روز هم بیشتر می شود و همچون یک ویروس در شهرهای بزرگ رشد می کند که می طلبد مسئولین یک فکر اساسی کرده و جلوی اقدامات ضد فرهنگی را بگیرند.

 

در این میان خانواده ها و عموم مردم هم وظیه ای بر عهده دارند که کمتر به آن توجه می کنند و آن هم واجب فراموش شده به نام امر به معروف و نهی از منکر است که اگر جدی گرفته شود خودش جلوگیری از این حرکت ضد فرهنگی و بدپوششی در جامعه است.

 

راه حل معضل حجاب در جامعه فرهنگ سازی در این زمینه و نشان دادن برتری های فرهنگ ایرانی اسلامی نسبت به فرهنگ غربی است چراکه این وضعیت فعلی حجاب در خیابان ها نتیجه ورود فرهنگ غربی در کشور است.

 

برای جلوگیری از نفوذ بیشتر فرهنگ غربی و در شرایط ایده آل در دراز مدت خارج کردن آن از مرز های مقدس کشور نیاز به پذیرفتن هزینه های مالی گسترده در بخش فرهنگی و تداوم در این اقدامات است، چرا که اصل موفقیت و نتیجه گیری در اقدامات فرهنگی مداومت و استمرار است.

 

به هر حال امیدواریم که متولیان فرهنگی کمی به خود بیایند و در این زمینه بیش از پیش کار کنند چراکه به نظر می‌رسد این حرکت ضد فرهنگی سرعت نور به خود گرفته اما سرعت متولیان فرهنگی در این زمینه به شدت کند است.

 

لازم به ذکر است همان گونه که در خیابان های اراک به نظر می رسد، هنوز اکثریت جامعه زنان و دختران اراکی به حجاب و مسائل عفت عمومی پایبند هستند اما اگر مسئولین امر در برخورد و ساماندهی وضعیت فعلی کوتاهی کنند یقیناً با شکسته شدن قبح بدحجابی، نسل آینده از این مخاطرات مصون نخواهند بود.

 

کشف حجاب در منطقه گردشگری گردو:

 

تگها: بدحجابی, حجاب, گرم شدن هوا, گرمی, دختران, تابستان, بی حجابی

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *