بازدید: 628 | تاریخ انتشار : 1 خرداد 1393

اختتامیه طرح نجات آب در سال تحصیلی 93-92 با برگزاری 14 همایش و با حضور سه هزار ناجی آب منتخب، در استان مرکزی برگزار شد.

به گزارش نسیم خنداب به نقل از ایسنا، مسعود بهاری مدیر روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای مرکزی گفت: اجرای طرح نجات آب همچون سال‌های گذشته در تمام شهرستان‌های استان مرکزی و با حضور بیش از 4 هزار دانش‌آموز برگزار شد.

‌مدیر طرح داناب در استان افزود: هرساله اختتامیه طرح نجات آب در اردیبهشت‌ماه و در شهرهای اراک، شازند، سربند، آشتیان، تفرش، فرمهین، کمیجان، خنداب، خمین، محلات، دلیجان، ساوه، زرندیه و نوبران برگزار می‌شود.

وی در توضیح طرح داناب و اهداف آن گفت: در راستای فرهنگ‌سازی مصرف بهینه آب، طرح ملی دانش‌آموزی نجات آب که به اختصار از آن با عنوان داناب یاد می‏شود به عنوان یک طرح ملی در کشور اجرا شد. این طرح دانش‏‌آموزان را هدف قرار داده است تا مسائل و چالش‏‌های اصلی حوزه آب اعم از مسائل ارزشی پیرامون آب، مسائل کمی، مسائل کیفی، بحث آب مجازی، ارزش ذاتی و اقتصادی آب و ... در روندی نظام‌‏مند به این قشر آموزش داده شود.

بهاری افزود: در طرح داناب، مخاطب اصلی، دانش‏آموزان مقطع راهنمایی هستند که از یک‏سو قدرت دریافت و تحلیل مسائل گسترده و بعضاً انتزاعی حوزه آب( از قبیل کسری مخازن آب زیرزمینی، آب مجازی و ...) را دارا بوده و از سوی دیگر هنوز به شکلی جدی درگیر مباحث مربوط به کنکور یا مسائل کاری و شغلی نشده‏اند.

مدیر روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای مرکزی در ادامه اظهار کرد: هدف از اجرای طرح نجات آب، فرهنگ‌سازی در زمینه تغییر الگوی مصرف و استفاده بهینه از منابع آب موجود و کاهش تأثیرات منفی مصارف بی‌رویه با تکیه بر پتانسیل نیروی دانش‌آموزی که تأثیرگذار در محیط خانواده و جامعه هستند، است. در این طرح دانش آموزان با چشمه‌ها، رودخانه‌ها، سدها، قنوات، آب‌های زیرزمینی، آب‌های سطحی، بندها، روش‌های نوین آبیاری، میزان آب مصرف شده در بخش‌های مختلف صنعت، کشاورزی و شرب و بهداشت، آب مجازی و ... آشنا می‌شوند و در مسابقات علمی، فرهنگی و هنری که به دنبال بررسی تأثیر این آموزش‌هاست شرکت می‌کنند و در نهایت از آثار برتر تجلیل می‌شود.

تگها: کمبودآب

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *