بازدید: 857 | تاریخ انتشار : 16 خرداد 1393
به گزارش نسیم خنداب به نقل از دیارآفتاب نیروهای گروه داعش حملات گسترده ای را در شهر سامرا به اجرا درآورده اند اما ارتش عراق توانست جلوی این حملات را بگیرد و با آنها مقابله کند.


بر اساس آخرین گزارش ها افراد مسلح گروه داعش توانستند وارد شهر سامرا و به مرقدهای مطهر امامین عسکریین علیهما السلام نزدیک شوند. از این رو درگیری های شدیدی بین آنها و ارتش عراق روی داد.

 

درگیری ها در هشتصد متری مرقدهای مطهر روی داد. اما ارتش عراق توانست این درگیری های ایجاد شده در منطقه را به خوبی کنترل کند و نگذاشت هیچ یک از افراد مسلح وارد مرقدهای مطهر شوند. البته با وجود اینکه تعداد افراد مسلح بسیار زیاد بود اما ارتش عراق توانست این منطقه را به کنترل خود درآورد. نیروهای داعش دیوارهای بِتُنی اطراف شهر را ویران و به سمت مردم تیراندازی کردند اما در نهایت ارتش عراق با درگیری با آنها توانست آنها را به عقب براند.

پس از این درگیری ها نیز نیروی هوایی عراق وارد عمل شد و پایگاه ها و مراکز استقرار افراد مسلح را بمباران کرد به طوری که شمار کشته های نیروهای داعش به ده ها تن رسیده است.

 

نیروهای داعش همچنین می خواستند از خودروهای بمب گذاری شده در این شهر استفاده و مناطق متعددی را منفجر کنند که نیروهای امنیتی عراق این خودروها را کشف و بمب های آنها را خنثی کردند.

 

البته نیروهای داعش هنگامی که می خواستند یکی از این خودروها را بمب گذاری کنند به طور اشتباه این بمب ها منفجر و باعث شد بیست و یک نفر از آنها که تلاش می کردند این خودروها را به شهر برسانند کشته شوند.

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *