بازدید: 525 | تاریخ انتشار : 25 شهریور 1393
به گزارش نسیم خنداب به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، علی اکبر محزون افزود: طی پنج ماه ابتدای امسال ۶۲۶ هزار و ۹۱۱ ولادت در کل کشور به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۲۳ هزار و ۲۱ نفر پسر و ۳۰۳ هزار و ۸۹۰ نفر دختر بوده اند و در مجموع در ازای هر ۱۰۶.۲ پسر ۱۰۰ دختر متولد شده است.

وی اظهار داشت : در این مدت همچنین آمار وفات یک درصد کاهش و آمار ازدواج نیز ۴.۶ درصد کاهش داشته است.همچنین استان البرز بیشترین و خراسان شمالی کمترین آمار ولادت را به خود اختصاص داده اند.
محزون با اشاره به اینکه استان البرز با رشد ۸.۴ درصدی بیشترین آمار ولادت را به خود اختصاص داده است گفت: استانهای قم با ۸.۳ درصد و آذربایجان غربی با ۷.۹ درصد بیشترین رشد ولادت را داشته اند.
به گفته وی، استانهای خراسان شمالی با منفی ۴.۹ کهگیلویه و بویراحمد با منفی ۲.۳ و استان زنجان با منفی ۱.۵ کمترین میزان ولادت را در میان استانها به خود اختصاص داده اند.
مدیرکل دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی و مهاجرت سازمان ثبت احوال کشور به آمار استان تهران اشاره کرد و گفت: استان تهران از میانگین رشد کشوری که ۳.۸ درصد بود از رشد بالاتری برخوردار بوده بطوریکه آمار ولادت در این استان طی پنج ماهه ابتدایی سال نسبت به مدت مشابه قبل از افزایش ۵.۱ درصدی برخورد بوده است.

محزون به کاهش ۴.۶ درصدی آمار ازدواج اشاره کرد و گفت: طی پنج ماهه امسال ۲۸۸ هزار و ۱۸۳ واقعه ازدواج به ثبت رسیده که در مقایسه با مدت مشابه خود از کاهش ۴.۶ درصدی برخوردار بوده که عامل اول آن ساختار سنی جمعیت است که از سن پیک ازدواج عبور کرده است.
وی همچنین اظهار داشت : طی این مدت ۱۶۲ هزار و ۲۲۹ مورد واقعه وفات اتفاق افتاده و نسبت به مدت مشابه سال قبل از کاهش یک درصدی برخوردار بوده است.

تگها: سبقت, پسر, دختر

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *