بازدید: 514 | تاریخ انتشار : 30 شهریور 1393

معاون مدیر کل آموزش و پرورش استان مرکزی گفت : بیش از ۲۲۶ هزار دانش آموز در اول مهر در استان به مدرسه می روند.

 

به گزارش دیار آفتاب عزیزآبادی معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش بیان کرد: ۲۲۶ هزار و ۴۰۰ دانش آموز، اول مهر در استان  فعالیت خود را آغاز می کنند که از این تعداد ۵۱/۷ درصد مقطع ابتدایی و ۱۶/۲ درصد در متوسطه اول و ۲۵/۵ درصد مقطع متوسطه دوم هستند، بقیه نیز در هنرستان ها و سایر مراکز آموزشی تحصیل می کنند.
وی متوسط تراکم دانش آموزان را در هر کلاس ۲۴/۹ عنوان کرد که این آمار در ابتدایی ۲۳/۸ متوسط اول، ۲۵/۳۶درصد متوسطه دوم، ۲۶/۱ درصد و هنرستان  ۲۱/۲ می باشد.

عزیز آبادی گفت:۲ میلیون و ۸۰۰ جلد کتاب با ۱۹۸ عنوان برای کلیه مقاطع تحصیلی استان تهیه و ارسال شده که این تعداد از طریق ۲۵۳ کتابفروشی توزیع می شود و در پایه پیش دبستانی و پیش دانشگاهی توزیع کتاب ها را مدارس به عهده دارند.
معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان مرکزی افزود:برای سال تحصیلی جدید ۵۰ میلیون تومان برای خرید فرش نمازخانه مدارس هزینه شده و ۳۱ کلاس درس نیز به تجهیزات هوشمند مجهز شدند. ۱۳۳۴ قلم کالای اداری به مدارس استان ارسال شده و ۳۰ مدرسه دارالقرآن در ۱۵ منطقه فعالیت خود را آغاز می کنند.
وی با اشاره به این که ۲۰ هزار و ۴۰۰ نو آموز در ۲۰ پایگاه، تست سنجش را انجام داده اند ،افزود:در ۱۲۰ مدرسه استان، طرح امین و استقرار روحانی در مدارس را اجرا خواهند کرد.

عزیز آبادی خاطر نشان کرد:با افتتاح ۲ پژوهش سرا در کمیجان و تفرش، تعداد پژوهش سراها از ۸ واحد به ۱۰ واحد افزایش یافته است.

تگها: مدرسه, مهرماه, دانش آموزان

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *