بازدید: 1112 | تاریخ انتشار : 12 مهر 1393
سربریدن گروگان انگلیسی توسط داعش/ بهانه‌ای دیگر برای حمله آمریکا به سوریه+عکس
به گزارش نسیم خنداب به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا، کمتر از یک ماه از تشکیل ائتلاف ضد داعش توسط دولت های غربی و برخی از همپیمانان عربی آنها گذشته است که این ائتلاف هر روز به بهانه ای جدید مواضع داعش را در سوریه و عراق هدف قرار می دهد که در این میان تعدادی از مردم بیگناه سوریه و عراق هم کشته می شوند.

به نقل از تلویزیون سی‌ان‌ان، گروه داعش چهارمین گروگان خود به نام «آلن هنینگ» که یک امدادگر انگلیسی بود را سر برید.

همچنین داعش اعلام کرد که در صورت حملات هوایی آمریکا به موضاع داعش پیتر ادوارد که یک آمریکایی است را  به عنوان پنجمین قربانی سر خواهد برید.

فردی که در این فیلم اقدام به بریدن سر هانینگ می‌کند می‌گوید که این اقدام در پاسخ به تصمیم پارلمان انگلیس برای پیوستن به ائتلاف ضد داعش بوده است.

پیش از این داعش سه نفر دیگر از جمله دو خبرنگار آمریکایی و بک امدادگر انگلیسی به نام‌های جیمز فولی، استیون ساتلوف و دیوید هینز را سر بریده بود.

آمریکا پس از سر بریدن فولی و ساتلوف اعلام کرد که عملیات نظامی خود علیه داعش را در عراق و سوریه آغاز خواهد کرد و قتل این دو نفر را بهانه‌ای برای حملات هوایی علیه مواضع داعش اعلام کرد.

وزارت خارجه انگلیس اعلام کرده که تحقیق درباره فیلم منتشر شده ادامه دارد و توضیح بیشتری دراین باره ارائه نداده است.

دیوید کامرون نخست وزیر انگلیس بلافاصله پس از انتشار این فیلم اعلام کرد که دولت لندن هرآنچه بتواند برای مجازات قاتل داعشی دومین انگلیسی انجام خواهد داد. 

باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا هم در بیانیه‌ای مرگ امدادگر انگلیسی را فاجعه و با محکوم کردن آن بر همکاری لندن و واشنگتن در زمینه مبارزه با تروریسم تاکید کرد.

فلیپ هامون وزیر امور خارجه انگلیس هم در پیامی در صفحه اجتماعی‌اش در توئیتر با محکوم کردن اعدام دومین انگلیسی در داعش آنرا جنایتی هولناک توصیف کرد.

انتشار فیلم‌های قبل با اما و اگرهای فراوانی همراه بود؛ نتایج این فیلم‌ها نشان می داد که این فیلم ها تا حدی ساختگی بوده است؛ اما همین فیلم ها بهانه ای شد تا آمریکا علیه داعش برخیزد و مواضع آنها را بمباران کند.

به نظر می رسد علت اصلی مبارزه آمریکا با داعش موضوع دیگری باشد و این اقدامات تنها دستاویزی برای حمله به داعش است؛ چرا که داعش پیش از این نیز افراد زیادی را سر بریده بود.

انتهای پیام/ط

تگها: داعش, انگلیس, خنداب, اخبار, حمله آمریکا, سوریه, عراق

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *