بازدید: 541 | تاریخ انتشار : 2 اسفند 1393
به گزارش نسیم خنداب به نقل از فارس، محمدحسن آصفری امشب در نشست بررسی مسائل و مشکلات شهرستان خنداب، اظهار داشت: 500 میلیون دلار اعتبار به منظور رفع چالش آب مناطق روستایی کشور اختصاص داده شده و این اعتبار از محل اعتبارات صندوق ذخیره ارزی برای حل مسئله آب مناطق روستایی کشور و با توجه مشکلات عدیده کم‌آبی در روستاها تخصیص یافته است.

وی تصریح کرد:‌ برای نخستین بار در طول تاریخ انقلاب اسلامی است که از صندوق ذخیره ارزی برای حل مسئله‌ای اعتبار تخصیص می‌یابد و قرار نیست یک ریال از این اعتبار در بخش شهری هزینه شود.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه ظرفیت‌های درآمدی کشور به دلیل تحریم‌ها و پاره‌ای از مشکلات بسیار کم است، گفت: مجموع اعتبارات سال آینده کشور 865 هزار میلیارد تومان است که از این میزان 565 هزار میلیارد تومان سهم بانک‌ها و مؤسسات و 175 هزار میلیارد تومان نیز سهم حقوق و مزایا است.

آصفری با بیان اینکه 10 درصد از بودجه نیز محقق نخواهد شد، ادامه داد: 20 هزار میلیارد تومان از مجموع اعتبارات به پروژه‌های عمرانی کشور اختصاص یافته و این در حالی است که 2 هزار و 600 پروژه عمرانی نیمه‌تمام در استان‌ها وجود دارد که تکمیل این پروژه‌ها به 400 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

وی با اشاره به بررسی بودجه آینده در مجلس افزود:‌ ما در مجلس شورای اسلامی به دنبال این هستیم که مانع از افزایش قیمت آب، برق و گاز و خدمات شویم تا مشکلات مردم حل شده و بتوان کشور را اداره کرد.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی بیان داشت:‌ بدون شک تا زمانی که سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در کشور اجرایی نشود مسائل اقتصادی قابل حل نخواهد بود و امروز انتظار مردم از مسئولان بالا رفته و مدیران باید بکوشند پاسخ درستی به این انتظارات بدهند.

وی با تاکید بر ضرورت فراهم‌ آوردن زیرساخت‌های لازم برای توسعه شهری و روستایی اظهار کرد:‌ فراهم‌سازی زیرساخت‌ها برای سرمایه‌گذاری ماندگار مدیران بومی و اجرای طرح‌های توسعه‌ای امری ضروری است که باید به آن اهتمام ویژه‌ای شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر 2600 پروژه نیمه‌تمام در کشور وجود دارد و اجرای این پروژه‌ها به 400 هزار میلیارد تومان اعتبار وابسته است که باید گفت با محدودیت اعتباری موجود تا 20 سال آینده نباید هیچ پروژه‌ای در کشور کلنگ‌زنی شود.

آصفری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مشکلات شهرستان خنداب گفت: یکی از مشکلاتی که مردم این شهرستان با آن دست و پنجه نرم می‌کنند عدم تعیین تکلیف طرح‌های الحاقی و اصلاح طرح‌های هادی روستایی است که باید ظرف 10 روز آینده با برگزاری نشست مسئولان مربوطه حل و فصل شود.

وی افزود: از محل اعتبارات ماده 180، 3 میلیارد تومان به شهرستان خنداب اختصاص یافته است و مسئولان می‌توانند از این فرصت در اجرای طرح‌های توسعه‌ای و عمرانی استفاده کنند.

وی با اشاره به مشکلات فروش شیر بیان داشت: خنداب یکی از قطب‌های تولید محصولات کشاورزی است اما متاسفانه دامداران این منطقه در بحث فروش شیر با چالش‌های جدی مواجه هستند.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با وجود اینکه دولت موظف شده نسبت به خرید شیر به ازای هر کیلو 1400 تومان اقدام کند اما متاسفانه این اقدام تاکنون رخ نداده است که می‌طلبد دولت هر چه سریعتر موضوع شیر دامداران را حل و فصل کند.

آصفری نبود سردخانه را یکی دیگر از چالش‌های اساسی مردم این منطقه دانست و خاطرنشان کرد: سردخانه یکی از نیازهای جدی مردم است که می‌طلبد با مشارکت مردم، دولت و بخش خصوصی سرمایه‌گذاری مناسب در این راستا انجام شود.

وی همچنین مشکل کمبود آب را نیز از مشکلات این شهر عنوان کرد و افزود: متاسفانه مشخص نبودن میزان حق‌آبه سایت هسته‌ای، مسدود کردن چاه‌ها و بهره‌مندی روستاهای همدان از حق‌آبه قره‌چای موجب بروز مشکلات متعدد در زمینه تامین آب خنداب شده است که باید در این زمینه چاره‌اندیشی شود.

وی همچنین بر لزوم اجرایی شدن عملیات احداث پست برق جاورسیان، تکمیل پروژه‌های نیمه تمام، احداث جاده‌ دوستی اناج و جاورسیان و تعیین حریم سایت هسته‌ای تاکید کرد.

انتهای پیام/ش

تگها: مشکلات شهرستان خنداب, طرح هادی, یارانه شیر, خنداب

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *