بازدید: 678 | تاریخ انتشار : 10 اسفند 1393
به گزارش نسیم خنداب، فراهانی مسئول روابط عمومی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی در گفتگو با خبرنگار فرهنگی دیار آفتاب، گفت: در استان مرکزی ۱۱۵ شهید گمنام به خاک سپرده شده اند که هویت یکی از آنها به نام شهید مرتضی امینی(در دانشگاه آزاد اراک) مشخص شد و با ورود این شهید گمنام استان مرکزی میزبان ۱۱۵ شهید گمنام است.

وی به مراسم پیش بینی شده برای ورود شهید گمنام به اراک اشاره و اظهار کرد: پیکر پاک این شهید گمنام در ساعت ۱۷ روز دوشنبه ۱۱ اسفندماه با ورود به میدان شهدا اراک تا آستان مقدس امامزادگان عبدالله(ع) و آمنه خاتون(س) مورد استقبال مردم شهید پرور اراک قرار می گیرد .
 
مسئول روابط عمومی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان افزود:در شب اول حضور این شهید والا مقام مراسم شبی با شهدا در مسجد الزهرا(س) اراک برگزار خواهد شد.
 
فراهانی گفت:در روز دوم مراسم تجدید میثاق با شهید گمنام در مسجد خاتم الانبیاء(ص) کوی امام علی(ع) اراک در ساعت ۱۷ روز سه شنبه ۱۲ اسفندماه برگزار می شود و در همین روز همزمان با شب شهادت حضرت زهرا (س) مراسم شبی با شهدای گمنام بعد از نماز مغرب و عشاء در مسجد سیدهای اراک برگزار می شود.
 
وی خاطر نشان کرد: در نهایت همزمان با سالروز شهادت حضرت زهرا(س) در روز چهارشنبه از ساعت ۱۰ صبح مراسم تشییع پیکر این شهید والا مقام از میدان ورزش واقع در انتهای خیابان جهاد به سمت ستاد فرماندهی نیروی انتظامی استان مرکزی برگزار و در آنجا به خاک سپرده می شود.

این شهید والا مقام ۲۴ ساله بوده و در عملیات رمضان سال ۱۳۶۱ در منطقه شلمچه به درجه رفیع شهادت نایل آمده است.
کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *