بازدید: 384 | تاریخ انتشار : 11 فروردین 1394
یک منبع نظامی یمن که خواست نامش فاش نشود اعلام کرد که توان موشکی این کشور به گونه است که می تواند عمق خاک عربستان را هدف قرار دهد.
به گزارش نسیم خنداب به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از پایگاه عربی زبان " المساء پرس" به نقل از این منبع نظامی یمن افزود:  نیروی هوایی عربستان به کمک کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس به استثنای عمان تلاش زیادی را بکار گرفته اند تا قدرت هوایی و پدافندی ارتش و مردم یمن را ناکارآمد کنند ولی برخی مواضع نظامی این کشور را نمی توان به هیچ حمله هوایی منهدم کرد.

این منع نظامی یمن از شکست جنگنده های ارتش سعودی در انهدام قدرت دفاعی راهبردی یمن شامل سامانه های پدافند موشکی و سکوهای پرتاب موشک و انبارهای سلاح این کشور خبر دادند.

المساء پرس به نقل از منابع نظامی یمن درباره علت ادامه حملات هوایی ارتش سعودی به مواضع نظامی یمن تاکید کردند: برخی از مواضع نظامی یمن را نمی توان با هیچ گونه حمله هوایی منهدم کرد.

یک کارشناس نظامی یمنی که خواست نامش فاش شود، علت این امر را به دلیل وضعیت جغرافیایی یمن و بویژه شهر صنعا پایتخت این کشور دانست و گفت: کوه های اطراف صنعا مانع از پرواز جنگنده ها و رسیدن آنها به اهداف خود می شود؛ از این رو، جنگنده ها سعی دارند که در ارتفاع پایین پرواز کنند؛ درحالیکه به این کار نیز، به آسانی شکار سامانه های پدافند هوایی و حتی توپ های هوایی می شوند.

منبع یاد شده گفت: توان موشکی یمن در مقایسه با اوضاع اقتصادی و سیاسی و وضعیت کلی کشور، بسیار بالا است.

این منبع درعین حال تاکید کرد: یمن دارای موشک های بالستیکی است که قادر است عمق خاک عربستان را هدف قرار دهد.

این کارشناس نظامی از وجود سامانه های موشکی پیشرفته در یمن خبر داد که به سادگی قادر است تا هواپیماها را سرنگون کند.

وی همچنین اعلام کرد: یمن دارای سامانه های موشکی روسی قدیمی است که کارایی خوبی دارد و تا کنون مورد استفاده قرار نگرفته است.

موشک یمن،دولت اعتدال

 
این کارشناس نظامی افزود: عربستان سعودی پیشتر نیز برای تخریب سامانه های استراتژیک یمن که آن را تهدیدی برای خود تلقی کرده بود، تلاش کرد.

این کارشناس نظامی تاکید کرد: در صورت نصب این موشک ها در استان عمران یا صعده یا الجوف، این امکان فراهم می شود که مواضع نظامی را در شهر جده عربستان هدف قرار دهد.

انتهای پیام/ع

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *