بازدید: 427 | تاریخ انتشار : 1 اردیبهشت 1394

یک متخصص مغز و اعصاب گفت: اشعه تلفن همراه هیچ تاثیری بر ایجاد تومورهای مغزی ندارد. عواملی از جمله رادیوتراپی، سابقه مثبت فامیلی و برخی بیماری‌ ها از جمله ایدز که دستگاه ایمنی بدن را ضعیف می‌ کنند، در شکل‌ گیری تومورهای مغزی تاثیرگذارند.

به گزارش نسیم خنداب به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، دکتر بابک آزادنیا در تعریف تومورهای مغزی گفت: تومور یک واژه کلی است، چرا که مغز انسان از سلول‌ های فراوانی تشکیل شده و هرگاه سلول خارج از قوانین بدن و بیش از اندازه تکثیر یابد، تومور ایجاد می‌ شود.


وی تصریح کرد: سن و جنس افراد در ایجاد تومورهای مغزی تاثیر چندانی ندارد و ممکن است افراد در هر سن و جنسی دچار تومورهای مغزی شوند، اما یک تومور مغزی خاص با نام «مننژیوما» وجود دارد که بیشتر در زنان و در سنین بالای ۵۰ سال دیده می‌ شود.

آزادنیا افزود: عواملی از جمله رادیوتراپی، سابقه مثبت فامیلی و برخی بیماری‌ ها از جمله ایدز که دستگاه ایمنی بدن را ضعیف می‌ کنند، در شکل‌ گیری تومورهای مغزی تاثیرگذارند.

وی درباره نشانه های تومورهای مغزی گفت: اندازه تومور و رشد آن در میزان ایجاد نشانه ها تاثیر بسیاری دارد، هر نوع سردرد همراه با اختلال در دید، اختلال حرکتی، استفراغ‌ های مقاوم به درمان و سردردهایی که با اختلال در خواب همراه است، نیازمند پیگیری و شناسایی است. در بیشتر موارد بسیاری از تومورها قابل پیشگیری نیستند و بهترین راه تشخیص ام.آر.آی است.

تگها: تومور, اشعه مادون قرمز, تلفن همراه

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *