بازدید: 396 | تاریخ انتشار : 3 اردیبهشت 1394
سفرهای بدون نتیجه ابتکار، سکوت های عجیب و عدم انجام اقدامی مناسب از سوی وی در برابر وضعیت آلودگی هوای ناشی از هجوم گرد و خاک این موضوع را نشان می دهد که حوزه ریاست سازمان محیط زیست به شدت با فقر تدبیر روبرو است.
نفس هایی که باز هم به شماره افتاد/ فقر تدبیر برای بحران خاکی
به گزارش نسیم خنداب به نقل از  مرصاد، هوای استان کرمانشاه باز هم امروز تحت تاثیر گرد و غبار قرار گرفت. در سال جاری این سومین باری است که ریزگردها وارد جو استان شده اند.

بر اساس گزارش سازمان هواشناسی سامانه ای ناپایدار از روز گذشته وارد استان شده تا روز شنبه هفته آینده، جو استان کرمانشاه را تحت تاثیر قرار می دهد.  وزش باد شدید، در سطح استان و جو منطقه و تشکیل طوفان های گرد و خاک باعث می شود گرد و غبار در فضای استان به شدت افزایش یابد.

میدان دید افقی ناشی از غلظت غبار در مناطق گرمسیری به کمتر از یک هزار متر رسیده و در سایر مناطق بین ۲ هزار تا ۵ هزار متر در نوسان خواهد بود. غبار در ساعات اولیه هر روز و در نواحی غربی استان از نمود بیشتری برخوردار خواهد بود.

هوای استان کرمانشاه در حالی وارد وضعیت خطرناکی می شود که تاکنون در خصوص این وضعیت بارها به مسئولین سازمان محیط زیست هشدار داده شده است.

 

 

به گفته پزشکان متخصص "سیستم قلبی-عروقی بیماران قلبی مخصوصا بیماران نارسایی قلب در برابر آلودگی هوا ناشی از وجود ریزگردها بسیار حساس و خطر آفرین است".

متخصصان حوزه درمان تاکید می کنند که در صورتی که برای وضعیت ریزگردها تدبیری اندیشدیده نشود، بایستی منتظر  گسترش انواع بیماری های تنفسی و قلبی در افرادی باشیم که در مناطق آلوده به گرد و غبار زندگی می کنند.

ادامه وضعیت آلودگی هوای استان کرمانشاه و عدم توجه مسئولین سازمان محیط زیست به این مشکل موضوعی است که در روزهای آلوده بیش از دیگر مواقع مورد اعتراض مردم قرار می گیرد.

بسیاری از شهروندان کرمانشاهی و دیگر استان هایی که درگیر موضوع آلودگی هوای ناشی از ریزگردها هستند با ابراز نارضایتی از وضعیت کنونی خواستار استعفای معصومه ابتکار شدند. این اعتراض ها در سطح کشوری به فضای مجازی هم کشیده شد و بسیاری از کاربران اینترنتی از سراسر ایران با انتشار تصاویری خواستار استعفای ابتکار شدند.

 

سفرهای بدون نتیجه ابتکار، سکوت های عجیب و عدم انجام اقدامی مناسب از سوی وی در برابر وضعیت آلودگی هوای ناشی از هجوم گرد و خاک این موضوع را نشان می دهد که حوزه ریاست سازمان محیط زیست به شدت با فقر تدبیر روبرو است.

سکوت ابتکار در برابر وضعیت نابسمان آلودگی هوا در حالی صورت می گیرد که وی در روزهای گذشته در برابر نحوه معدوم کردن سگ ها واکنش نشان داد. این تفاوت در واکنش ها باعث به وجود آمدن سوالی بزرگ در ذهن مردم شده است که آیا برای معصومه ابتکار، جان سگ ها با ارزش تر از جان انسان هایی است که در مناطق آلوده زندگی می کنند؟!

انتهای پیام/گ

کلید واژه

تگها: نفس های آلوده, هوا, بی تدبیری, هوای خوزستان, تهران, هوای اراک, سفرهای بدون نتیجه ابتکار

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *