بازدید: 489 | تاریخ انتشار : 15 اردیبهشت 1394

همزمان با هفته گرامیداشت مقام معلم در مراسمی از علی بهاری، معلم اردبیلی، که با اهدای بخشی از کبد خود به دانش آموز بیمارش به عنوان معلم نمونه و فداکار شناخته شده است، قدردانی شد.

به گزارش نسیم خنداب به نقل ازایرنا، مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل روز یکشنبه در آئین قدردانی از معلم فداکار اردبیلی گفت: جامعه تشنه چنین فداکاری هایی است که درس انسانیت را به دانش آموزان بیاموزد.

صابر سپهری با اشاره به فداکاری این معلم فداکار مغانی افزود: وی با فروختن اتومبیل و زمین خود برای اهدای قسمتی از کبد خود به دانش آموزش راهی بیمارستان شد.

وی گفت: علی بهاری معلمی است که درس زندگی را در عمل به دانش آموزان خود آموخته و آنها هرگز این درس بزرگ زندگی و اخلاقی را فراموش نمی کنند.

مدیرعامل بانک سرمایه نیز در این آیین گفت: تجلیل از مقام معلم وظیفه تمام نهادهای علمی ، اقتصادی و فرهنگی است ، چون همه این حوزه ها با تعلیم و تربیت معلم به این رتبه ها نایل شده اند.

خیرالله بیرام وند افزود: بانک سرمایه با سرمایه گذاری معلمان از سال ۸۴ تشکیل شده و هم اکنون ۶۳ درصد از سهام بانک متعلق به فرهنگیان است.

وی با اشاره به سیاست این بانک در خدمت رسانی به قشر فرهنگی جامعه افزود: علی بهاری برای دانش اندوزی و انتقال علم به آحاد جامعه تلاش کرده و با فروختن تمام دارایی خود فداکاری را نقش آفرینی کرده است.

در این آئین با اهدای یک دستگاه خودروی پراید از ایثارگری علی بهاری تجلیل شد.

تگها: روز معلم, شاگرد, اردبیل

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *